“EVET” için ev ev geziyor

Eylül 3, 2010  

Referandum çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Işık, 10 yıldır Karamürsel’deki Hacı Ömer Ağa Mahallesi’nde ikamet eden bir ailenin evine misafir oldu.18 haneden oluşan Vanlı Taşdan Ailesi’nin konuğu olan Fikri Işık, 12 Eylül’deki referandum paketi hakkında açıklamalarda bulunarak neden ‘Evet’ demeleri gerektiğini de anlattı.

SİVİL ANAYASAYA “EVET”

Hükümetin çalışmalarının daha kapsamlı olması için anayasanın mutlaka değişmesi gerektiğini dile getiren Işık, “Anayasa paketinin referandumdan geçeceğine inanıyoruz. Bu paketi referandumdan en yüksek oy oranıyla geçirmek, halkın demokrasiye olan desteğini göz önüne koyacaktır. Mevcut anayasa artık yerini sivil bir yeni anayasaya bırakmalıdır. Sivil anayasa ülkemize itibar ve güven kazandıracaktır. Küreselleşen dünyada artık herkes huzurlu yatırım ortamları arıyor. Darbelerle demokrasisi askıya alınan bir ülkeye hiç kimse yatırım yapmaz. Bu nedenle daha çok iş sahası için referandumda ‘Evet’ oyu kullanacağız.” Dedi.

“GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRECEĞİZ”

Işık’la uzun uzun sohbet eden aile üyeleri 12 Eylül’de sandık başında görevlerini en iyi şekilde yerine getireceklerini dile getirdiler. Ailenin en yaşlı üyesi ve babası olan Ahmet Taşdan, ‘Sizleri aramızda görmekten şeref duyuyoruz. Bu kılıf bu millete zaten dar geliyordu. Hükümetin bu hamlesini çok yerinde buluyorum ve destekliyorum’ diyerek 12 Eylül’de ‘Evet’ oyu vereceklerini bildirdi.