“Işık” Hızında Seçim Temposu

Haziran 8, 2011  

Milletvekili Adayları Fikri Işık ve Serkan Seyhan, Solaklar ve Çulcular köyleri, Akçakoca konutları, Alikahya’lı gençleri, Midyatlılar derneği ve Kocaeli Süs Bitkileri Üreticileri Birliği’ni ziyaret ederek seçimin son haftasında çalışma temposunu daha da arttırdılar.


AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayları Fikri Işık ve Serkan Seyhan, İzmit’e bağlı Solaklar ve Çulcular köylerini ziyaret ettiler. Akçakoca konutları sakinleriyle de bir araya gelen Işık ve Seyhan, Midyatlılar derneği ve Kocaeli Süs Bitkileri Üreticileri Birliği üyeleriyle görüşüp,  Alikahya’da gençlerle bir araya geldi.

Ziyaret programlarına AK Parti il yönetim kurulu üyesi Erdoğan Çakır, Abdullah Ergersoy, İzmit İlçe başkanı Ali Korkmaz, İl genel meclis üyesi İsmail Önay ve teşkilat mensupları katıldı.

İzmit’e bağlı Solaklar ve Çulcular köylerini ziyaret eden Fikri Işık ve Serkan Seyhan, geleneksel köy mevlitlerine katıldılar. Ardından Akçakoca konutlarında apartman sakinleriyle bir araya gelen AK Partili milletvekili adayları, sorulan soruları yanıtladılar. Alışveriş merkezinde bulunan iş merkezinde gerçekleşen toplantı sonrası Şehit Ümit Balkan İlköğretim okulunda incelemeler yapan Işık ve Seyhan, Akçakoca konutlarının ara sokaklarını dolaşarak talepleri dinledi. Eşsiz Körfez manzarasına sahip bu bölgeye seyir tepesi projesi yapılması gerektiğini ifade etti.

YÜRÜYEREK TOPÇULARA GİTTİ

Akçakoca konutları ziyareti ardından yürüyerek Topçular mahallesine giden milletvekili Işık, Yunus Emre cami cemaatiyle bir araya geldi. Ardından Midyatlılar derneğini ziyaret eden Fikri Işık ve Serkan Seyhan, dernek üyelerinin yoğun ilgisi ile karşılandı. Soru cevap şeklinde gerçekleşen ziyarette konuşan dernek başkanı Zeyni Oğuz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Mahalle muhtarı Nazhanım Yazar’ın da hazır bulunduğu ziyarette, yerel ve genel icraatlar konuşuldu.

BİTKİ ÜRETİCİLERİNİ DİNLEDİ

Daha sonra Kocaeli Süs Bitkileri Üreticileri birliğini ziyaret eden AK parti Kocaeli Milletvekili adayları Fikri Işık ve Serkan Seyhan, birlik bahçesinde üyelerle bir araya geldi ve talepleri dinledi. Bitki üreticiliği sektörünün ithalat yapan değil; ihracat yapan bir sektör haline gelmesi gerektiğini belirten Milletvekili Işık, “ Öncelikli olarak üretim ve satış planlarını yapmak gerekiyor. Biz milletvekillerinin görevi sizlere destek olmaktır. 1000 köye 1000 gölet projemiz sektörümüzü yakından ilgilendiren bir projedir. Ayrıca bitki üreticiliği ve peyzaj önü açık bir sektördür. İstanbul’a mal satmak için en önemli il Kocaeli’dir, bunu değerlendirmemiz gerekiyor ” dedi.

ALİKAHYA’DA GENÇLERLE BULUŞTU

Gece programında Alikahya’ya giden Işık ve Seyhan, yaklaşık 100 kadar gençle bir araya geldi. İlk defa oy kullanacak olan gençlerle bir araya gelen Fikri Işık, burada yaptığı konuşmada 2023 yılı hedeflerinin iktidar hedefi değil; büyük Türkiye hedefi olduğunu ifade etti. AK Parti İzmit ilçe başkanı Murat Ergelen’in de hazır bulunduğu program yine soru cevap şeklinde gerçekleşti. Alikahya’lı gençler genel ve yerel konular hakkında sorular sorarak bilgi sahibi oldular.