“Kendilerinin vermediği “Hayır”ı milletten istiyorlar”

Eylül 3, 2010  

AK Parti Milletvekili Fikri Işık 12 Eylül’de referanduma hayır kampanyası başlatan CHP’nin tutumunu eleştirdi.  CHP’nin Anayasa paketi oylamasına katılmayıp, oylamada hayır oyu dahi vermediğini belirten Milletvekili Işık, CHP’nin halktan referanduma hayır oyu istemesini samimiyetsiz bir davranış olarak nitelendirdi. Milletvekili Işık CHP’nin mecliste hayır oyu vermediği anayasa paketi için halktan “Hayır” oyu istemeye hakkı olmadığını vurguladı.

“EVET” İÇİN ÇOK NEDEN VAR

Körfez İlçesi Tütünçiftlik Mahallesinde düzenlenen kahvaltıda muhtarlarla bir araya gelen AK Parti Milletvekili Fikri Işık referandumla ilgili değerlendirmelerde bulundu.  Milletvekili Fikri Işık’a Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ve Ak Parti İlçe Başkanı Engin Koyun eşlik etti. Kahvaltı sonrası bir konuşma yapan Milletvekili Fikri Işık referanduma “Evet “ demek için pek çok sebep olduğunun altını çizdi.

PAKET GEÇERSE TÜRKÜYE’NİN ÖNÜ AÇILIR

Anayasa değişikliği ile bireysel hakların çok daha ileriye götürüldüğünü dile getiren Milletvekili Fikri Işık “Pakete “Evet” demek için 40 neden sayabiliriz. Ama “Hayır” demek için 4 neden dahi bulunamaz. Muhalefet şimdiye kadar da bulamadı zaten. Hayır demelerinin tek nedeni bu paketi AK Parti’nin hazırlaması. Bu paket AK Parti ile alakalı bir şey değil. Bu paket Türkiye’nin geleceği ile ilgili bir çalışma. Anayasa kalıcıdır, iktidar geçicidir. Bu paket referandumdan geçerse Türkiye’nin önü açılır. Büyümesi hızlanır, dünyadaki itibarı artar.”dedi

HALKIMIZ DOĞRU OLAN  “ EVET”İ SEÇECEKTİR

Pakete kafadan karşı çıkmanın yersiz olduğunu dile getiren Işık  “Gerek CHP’nin gerek MHP’nin gerekse BDP’nin pakete karşı çıkmasının gerekçelerini anlamış değiliz. Bu paket birilerinin siyasi geleceği açısından risk taşıyabilir ancak Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli. Halkımızın bu konuya duyarlı olarak referandumda “Evet”  demesini bekliyoruz. Halkımız doğru olan “Evet”i seçecektir.” Dedi. Muhtarlara daha sonra anayasa değişikliği maddelerini içeren broşürler dağıtıldı.