1 yıl öncesine kadar herkes şikâyetçiydi

Eylül 3, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık spor camiasıyla bir araya geldi. Bekirpaşa Kulüpler Birliği’ne üye bazı kulüplerin başkan ve yöneticileriyle bir araya gelen Işık ilginç açıklamalarda bulundu. Fikri Işık,  bundan bir yıl öncesine kadar 12 Eylül Darbe Anayasası’na karşı olmayan, bu anayasanın Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap verdiğini düşünen ve bu anayasa bizim için yeterlidir diyen bir tek siyasi parti olmadığını söyledi.

İLK CHP YAN ÇİZMİŞTİ

2007 seçimlerinden sonra AK Parti’nin seçim vaatleri arasında bulunan anayasamızın değiştirilmesi teklif edilemeyecek ilk dört maddesinin dışında tüm maddeleri değiştirmek için gelin bir uzlaşma kuralım teklifini bizzat o gün seçilen Meclis Başkanı Köksal Toptan’ın yaptığını  “Herkes bu anayasadan şikâyetçi; CHP’si, MHP’si, o zamanki ismiyle DPT’si, Anavatan’ı, Saadet’i Doğru Yolu hepsi şikâyetçi. O zaman gelin bir uzlaşma komisyonu kuralım ve bu uzlaşma komisyonu toplumun her kesimini dinlesin, bir taslak çıkarsın bunu da mecliste görüşelim kabul edelim’”  sözlerini hatırlatan Işık, bu teklifte ilk yan çizenin, ilk ben bu uzlaşma komisyonuna üye vermem diyenin CHP olduğuna dikkat çekti.’

BİREYSEL ÖZGÜRLÜKLER GENİŞLEYECEK

Bireysel özgürlükler konusunda da önemli gelişmelerin olacağını sözlerine ekleyen Işık, ‘12 Eylül’de yeni anayasa paketi kabul edilirse Türkiye’de bireysel özgürlükler genişleyecek. Vatandaşın eli devlete karşı daha güçlü olacak. Vatandaşın devlet katında hak arama hürriyeti daha da güçlenmiş olacak.’ Dedi. Bütün dünyada anayasaların normalde güçlü olan devlete karşı zayıf olan bireyi korumak için yapıldığını aktaran Işık, ‘Türkiye’de ise bunun tam tersi, devlet zaten güçlü birde anayasa o güçlü devletin yanında ve bireyin karşısındadır. Bu artık değişecek, yeni anayasa devlete karşı ferdin yanındadır.’ Dedi.

DÜDÜĞÜ HALK ÇALAR

Konuşmasında AK parti hükümetiyle spor kulüplerine ciddi pay ayrıldığını ve özellikle tesisleşmede çıtanın yükseldiğine dikkat çeken Işık, 12 Eylül referandum oylaması ile ilgili gelen sorular üzerine ise; “ Geçmiş dönemlerde birileri halk adına düdük çalmaya çalışırdı. Bizler o dönemleri iyi hatırlıyoruz. Ancak bizim Türk Halkı çok zeki bir millettir, o dönemleri kolay kolay unutmaz ve unutamaz. Şimdi de kalkmış birileri, halkın ve vatandaşın adına düdük çalmaya çalışıyor, kimse heveslenmesin, bizim halkımız düğdü sandıkta çalar ” dedi.

BİRÇOK KULÜP BAŞKANI HAZIR BULUNDU

Bekirderespor kulüp binasında gerçekleşen ziyaret programına; kulüp başkanı Erdoğan Şentürk ev sahipliği yaptı. Açılışta kısa bir konuşma yapan kulüp başkanı Şentürk,  “ Milletvekilimiz Fikri Işık, bizleri ziyaret etmek istedi. Bizlerde kendilerini ağırlamaktan mutluluk duyduk, kendisine teşekkür ediyoruz ” dedi. Ziyaret programında hazır bulunan AK Parti İzmit İlçe başkanı Nedim Arsal’da kısa bir konuşma yaptı. Arsal, Bekirderespor kulübünde uzun yıllar futbol oynadığını belirterek, sporun önemini belirten bir konuşma yaptı.