16 KM KESİNTİSİZ SAHİL BANDI

Temmuz 16, 2013  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı  AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit sahilinde inceleme yaptı. Başkan Karaosmanoğlu, inceleme sırasında Bakan Ergün ve Milletvekili Işık’a 16 kilometre uzunluğunda kesintisiz sahil bandı oluşturulacağı bilgisini verdi.

1

SARIDERE ÜZERİNE YAYA KÖPRÜSÜ

Bakan Ergün, Milletvekili Işık ve Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit sahilinde devam eden çalışmalarını yerinde inceledi. AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın da eşlik ettiği incelemede Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi arkasında yapılan sahil parkı ve Büyükşehir Belediyesi arkasında kalan park alanını birbirine bağlamak için inşa edilen yaya köprüsüyle ilgili bilgi aktardı.

IMG_2609                                                                                                                   

16 KM KESİNTİSİZ SAHİL BANDI

Başkan Karaosmanoğlu, sahili ikiye bölen Sarıdere üzerine kurulacak köprüde çalışmaların sürdüğünü, böylece Başiskele Naile Cafe’den Derince’ye kadar olan sahil boyunca kesintisiz bağlantı sağlanacağını dile getirdi. Başkan Karaosmanoğlu, proje kapsamında 16 kilometrelik kesintisiz bir sahil alanı oluşturulacağını da sözlerine ekledi.