17 ARALIK TEHDİT DEĞİL FIRSAT OLARAK GÖRÜLMELİ

Mart 8, 2014  

 

IMG_9858

“17 Aralık süreci ,Türkiye için tehdit olarak değil, fırsat görülmeli çünkü bu sürecin sonunda Türkiye, demokrasi ve ekonomide sıçrama yapacak”
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, partisinin İzmit ilçesindeki restoranda düzenlenen il istişare kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti’nin Kocaeli teşkilatlarının kaliteli ve vizyoner bakış açısıyla kurulduğunu söyledi.

Teşkilatının bu özelliğinin sahada çalışanların işlerini kolaylaştırdığına dikkati çeken Işık, Kocaeli teşkilatlarının Türkiye’de en disiplinli, çalışkan ve örnek teşkilatlardan olduğunu kaydetti.

Işık, kentteki teşkilatların her kategoride Türkiye’de en az ilk üçte yer aldığını dile getirerek, “Şükürler olsun, Cenab-ı Allah pek çok siyasetçiye nasip etmediği güzellikleri bize nasip etti. Türkiye’nin uçurumun kenarından, dünyada sözü dinlenen ülke aşamasına gelmesi sürecini birlikte yaşadık ve buna katkı verdik. Bazen hiçbir resmi görevimiz olmadığı halde gönüllü katkı verdik. Etrafımızda Türkiye’nin güzelliklerini paylaşmanın hazzını yaşadık” şeklinde konuştu.

“17 Aralık süreci, Türkiye için bir fırsat olacak”

Işık, Türkiye’nin önemli mesafeler kat ettiğini, sıçramanın eşiğinde olduğunu belirtti.

“Bu son olaylar Türkiye için tehdit değil, fırsattır” diyen Işık, şöyle devam etti:

“17 Aralık süreci, Türkiye için tehdit olarak değil, artık Türkiye için fırsat görülmeli çünkü bu sürecin sonunda Türkiye, demokraside ve ekonomide sıçrama yapacak. Bütün bu olaylar bize gösterdi ki her şeyde demokrasinin standartları konusunda daha hassas olmalıyız. Hiçbir grubun ve yapının devleti ele geçirmesine asla müsaade etmemeliyiz. Bu noktada ‘bunlar iyi insanlardır, alnı secdeye varan insanlardır, bunlardan memlekete zarar gelmez’ gibi rahatlığın içinde bulunmamalıyız.

Bu son olaylar bunu ortaya koydu. Eğitimde istiyoruz ki özel sektörün de sivil toplumun da ağırlığı olsun. Dünyadaki özel öğretimin ortalaması yüzde 10’un üzerindeyken biz de 3,5’larda ama eğitim üzerinden devleti ele geçirme teşebbüsüne de asla müsaade etmeyiz.”

Işık, son “vesayet anlayışını” da püskürttüklerini kaydederek, “17 Aralık süreci, başarısız darbe girişimi olarak tarihe geçmiştir. Elbette, bazı artçı sarsıntılar olmuyor değil. Bu süreçte ülkenin ve milletin menfaatine aykırı hareket edenlerin de mutlaka hesap vereceğine inanıyoruz” ifadesini kullandı.