17 ARALIK’TA YAPILAN KADAR HAİNCE VE SİNSİCE TUZAK GÖRMEDİK

Mart 2, 2014  

image

 

 

“Bu ülkede bir çok darbe senaryosu gördük, maalesef seçimlerden birkaç ay sonra partiye kapatma davası açılmasını gördük, maalesef sokak eylemleri ile siyasete pranga vurulmaya çalışıldığını gördük ama 17 Aralık’ta yapılan kadar sinsice, haince bir tuzak görmedik”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “11 yıllık verilen mücadelenin sonunda milletimiz de devletimiz de namerde muhtaç değil, artık kendi yağıyla kavrulan bir Türkiye var, artık kendi ihtiyacını gören bir Türkiye var, artık kendi ekonomisi için de sosyal politikaları için de dış politikası için de sadece ve sadece kendi karar veren bir Türkiye var” dedi.

Işık, partisinin Aydın Doğan Spor Salonu’nda düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye güçlendikçe, Türkiye’ye yönelik operasyonların arttığını vurguladı.

“Bu oyunu bozacağız”

Bakan Işık, “yolsuzluk yapılan ülkede bu kadar yatırım yapılır mı” diyerek, şunları ifade etti: “Yolsuzluk kanser gibidir. Vücudu günden güne eritir, günden güne vücudu düşürür. Bir günde küt diye öldürür. Bu nasıl yolsuzluk ki Türkiye her geçen gün güçleniyor, bu nasıl kanser ki vücudu daha da güçlendiriyor. Olay yolsuzluk değil, olay Türkiye’nin güçlenmesini, gelişmesini istemeyen güçlerin, maalesef bugüne kadar canımız dediğimiz insanları taşeron olarak kullanarak Türkiye’ye operasyon yapmasıdır. Bu oyunu bozacağız, bu oyunu 30 Mart’ta bozacağız. Biz Türkiye’de bilim, sanayi, teknoloji güçlensin diye gece gündüz çalışıyoruz, birileri de çalışıyor, birileri de montaj kaset üretmek için çalışıyor. Biz bilimi, sanayiyi, teknoloji kullanarak ülkeyi kalkındıralım diyoruz, birileri teknolojiyi kullanarak Tayyip Erdoğan’ı yemeye çalışıyor. Menderes rahmetli şehit edildi. Ondan sonra bu ülke için çalışan liderlerin başına ne geldi biliyoruz ama biz inanıyoruz ki bu aziz millet Tayyip Erdoğan’a yapılan bu operasyona 30 Mart’ta ‘dur’ diyecek. Tayyip Erdoğan’a yapılan bu oyunu 30 Mart’ta boşa çıkaracak.”