19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Mayıs 27, 2013  

19 Mayıs 1919 tarihi; Cumhuriyetimizin kurucusuGazi Mustafa KemalAtatürk ve silah arkadaşlarının kurtuluş mücadelemizi başlattıkları sürecin ilk adımı olması bakımından aziz milletimizin tarihinde çok anlamlı bir yere sahiptir.

Tarihi şanlı zaferlerle dolu ecdadımızın Gazi Mustafa KemalAtatürk önderliğinde başlattığı bu mücadele, milletimizin azim ve kararlılığıyla birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve millî mücadele zaferle sonuçlanmıştır.

Tarihimiz açısından böyle önemli bir günü Atatürk, gençlere armağan ederek, gençliğe ne büyük önem verdiğini göstermiştir. Gençlerine değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe de güvenle bakabilir. Biz de bu bilinçle gençlerimizin iyi eğitim almış, iyi ahlaklı, 21. yüzyılın bilgi ve birikimini kazanmış nesiller olarak yetişmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyor, bütün vatandaşlarımıza en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.