2023 HEDEFLERİMİZ İÇİN DAHA FAZLA ÇALIŞACAĞIZ

Kasım 6, 2015  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık;”Artık ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak için daha fazla çalışmak zorundayız. Onun için inşallah hükumet olarak ekonomiye çok daha fazla odaklanacağız”

IMG-20151106-WA0014

AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelen Işık, burada yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinin AK Parti açısından son derece öğretici bir seçim olduğunu söyledi.
Bu seçimlerin ardından AK Parti Genel Merkezi’nin çok yoğun bir çalışma içine girdiğini ve halkın mesajını çok iyi analiz ettiğini anlatan Işık, oradan çıkarılan dersler ışığında erken seçim kampanyasını yürüttüklerini ve 1 Kasım’da milletin herkesi hayrete düşüren bir desteği kendilerine bahşettiğini ifade etti.
Bir takım temaslarda bulunmak için gittiği Fas’ta, seçim sonuçlarından duyulan memnuniyeti görünce, Türkiye’nin bölgede, gönül coğrafyamızda ve İslam dünyasında ne kadar önemli bir yer tuttuğunu bir kez daha görerek şahit olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Işık, “Her gittiğimiz yerde insanların bakışı olumlulaşıyor, insanların yüzüne tebessüm geliyor, gözlerinin içi gülüyor. Görüştüğümüz bakanlar, görüştüğümüz herkeste büyük bir sevinç, Türkiye’ye yönelik büyük bir hayranlık vardı. Böyle bir güzelliği bu milletimiz sadece bize değil bütün gönül coğrafyamıza yaşatmış oldu” diye konuştu.
 “Artık üstlendiğimiz sorumluluk daha fazla”
Her mutlululuğun aynı zamanda önemli bir sorumluluk olduğuna dikkati çeken Bakan Işık, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Milletimiz 13 yıllık güçlü bir iktidar döneminden sonra kısa bir 5 aylık aranın ardından tekrar yetkiyi AK Partili kadrolara verdi. Artık omuzlarımızdaki yük daha ağır. Artık üstlendiğimiz sorumluluk daha fazla. Artık ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak için daha fazla çalışmak zorundayız. Onun için inşallah hükumet olarak ekonomiye çok daha fazla odaklanacağız. Reformları bir an önce yaparak Türkiye’nin 2023 hedeflerini sağlayacak bir yatırım, üretim ve araştırma altyapısına kavuşması için inşallah bu süreci en güzel şekilde değerlendireceğiz.”
Bakan Işık, bütün hedeflerinin gençlere güzel bir gelecek hazırlamak ve içinde huzurlar yaşayacakları çok daha güçlü bir Türkiye bırakmak olduğunu dile getirerek, “Son seçimde dünyanın da hayret ettiği ve batı demokrasilerinin bile gıptayla izlediği seçim süreci ve sonucundan sonra artık sorumluluğumuzun daha da arttığının farkında ve bilincindeyiz. Bu şuurla, bu anlayışla ve bu bilinçle çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin son 13 yıldaki kazanımlarını kalıcı hale getirerek 2023 hedeflerine ulaşması için hep birlikte elimizden gelen gayreti göstereceğiz” ifadelerini kullandı.
 “Seçimde ne söylediysek sonuna kadar takipçisi olacağız”
1 Kasım seçimlerinin ardından aldıkları sorumluluğun gereklerini teşkilatlarıyla birlikte yerine getireceklerini ve halkla irtibatlarını hiç koparmayacaklarını belirten Işık, “Seçimden önce söylediğimiz hiçbir şey seçim için söylenmiş cümle değildir. Seçimde ne söylediysek sonuna kadar takipçisi olacağız. AK Parti bugüne kadar tutamayacağı hiçbir sözü vermedi ama verdiği her sözü de tutmasını bildi” değerlendirmesinde bulundu.
Işık, şunları kaydetti:
“Sayın Kılıçdaroğlu Avrupa’yı suçluyor, biraz milleti suçluyorlar ama bilmiyorlar ki AK Parti’nin millet nezdindeki itibarı ve güveni onlarda yok. ‘Ya biz şu kadar söz vermiştik bize kimse oy vermedi’, niye? Çünkü insanlar size güvenmiyorlar. ‘Yeterki AK Parti bir defa söz versin’ diyorlar. Şimdi Allah’a hamdolsun 1 Kasım seçim beyannamesinde bütün vaatlerin gerçekleşmesi için Başbakanımızın talimatlarıyla çalışmalar başladı, inşallah en kısa sürede bu vaatlerin hayata geçmesini hep birlikte sağlayacağız. İnşallah verdiğimiz sözlerin tek tek hayata geçmesi için çalışacağız.”
Gebze’deki oy oranlarının 5 ay öncesine göre yüzde 11 arttığını ve bunun son derece önemli bir başarı olduğunu vurgulayan Işık, bu sonucun ortaya çıkmasında büyük bir özveriyle çalışan Gebze teşkilatına teşekkür etti.
Bakan Işık, daha sonra Darıca ve Çayırova İlçe Başkanlığı’nı da ziyaret ederek, parti üyeleriyle bir araya geldi.