2023 HEDEFLERİMİZİ TUTTURACAĞIZ

Mart 16, 2014  

 

IMG_1841IMG_1838IMG_1824IMG_1813 (1)

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Eğer siz kişi başına düşen milli gelirinizi 3 bin 300 dolardan 10 bin 500-11 bin dolar mertebesine getirirseniz, geleceğe yönelik bazı odakların bazı endişeler duyması kaçınılmaz. Kim hangi endişeyi duyarsa duysun, kim hangi noktada korkarsa korksun, biz 2023 hedeflerimizi tutturacağız” dedi.

Gebze’de sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle gerçekleştirilen toplantıda konuşan Işık, Gebze’nin kendilerine hep destek verdiğini söyledi.

İlçeye hizmetin en iyisini getirmeye çalıştıklarını ifade eden Işık, ilçenin imalat sanayisinin “kalbi” konumunda bulunduğunu kaydetti.

Işık, 2013 yılının mayıs ayında Türkiye ekonomisinde yaşanan önemli gelişmeleri anlatarak, “İktidarı devir aldığımızda bu ülke 36 milyar dolar ihracatı olan ülkeydi. Bugün 152 milyar dolar ihracatı olan ülke konumuna geldik. Bunları bizim insanımız için yeterli görmüyoruz, çok daha fazlasını hak ediyoruz” diye konuştu.

Işık, 2023 yılında Türkiye’nin 500 milyar dolar ihracatı hedeflediklerini vurgulayarak, “Yapacağımız çalışmalarla hedefimize ulaşacağız. İnşallah bunları başaracağız yeter ki Türkiye’de istikrara ve güvene yönelik bir sabotaj girişimi başarılı olmasın. Yeter ki Türkiye’nin bu yürüyüşünün önüne kimse engel koymaya çalışmasın. Oluyor mu çok olur ama başarıyorlar mı derseniz, bizi biraz uğraştırsalar da çok şükür başaramıyorlar. Bundan sonra da başarmamaları için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” ifadesini kullandı.

Işık, 30 Mart yerel seçimlerinin Türkiye için “tarihi bir fırsat” olduğunu ifade ederek, ülkenin gelişimini bazılarının hazmedemediğini söyledi.

Türkiye’nin 233 milyar dolarlık Gayri Safi Milli Hasıla’sını 820 milyar dolara getirdiğini dile getiren Işık, “Bundan birilerini korkutabilirsiniz. Türkiye’nin içinde bundan korkacak bir tek vatansever ben tanımıyorum. Belli ki bazı ürkmeler ve korkmalar var. Eğer siz kişi başına düşen milli gelirinizi 3 bin 300 dolardan 10 bin 500-11 bin dolar mertebesine getirirseniz, geleceğe yönelik bazı odakların bazı endişeler duyması kaçınılmaz. Kim hangi endişeyi duyarsa duysun, kim hangi noktada korkarsa korksun, biz 2023 hedeflerimizi tutturacağız” diye konuştu.