23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Nisan 26, 2013  

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün, dünya çocuklarına armağan ettiği bu anlamlı gün tüm dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek bayram olma özelliğini taşımaktadır.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi aziz Milletimiz için bir dönüm noktasıdır. İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu günlerde doğan Türkiye Büyük Millet Meclisi; milli birliğimizin, egemenliğimizin en somut göstergesi olmuş; milli mücadelenin milletin bizzat kendisinin yönetimi ile gerçekleşmesi sağlanmıştır.

Bu anlamlı gün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan edilmiştir. Biz de Millet olarak çocuklarımızın çok iyi eğitim almış bireyler olarak yetişmesi için her türlü fedakârlığı göstermeliyiz. İnanıyorum ki geçmişten aldıkları güçle geleceğimiz olan çocuklarımız ülkemizi ve Milletimizi daha ilerilere taşıyacaklar.

Bu duygu ve düşüncelerle Milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve barışın tüm dünyada her zaman daim olmasını temenni ediyorum.