24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Kasım 23, 2011  

Gelişmişlik ve medeniyet düzeyini belirlemede, tamamen bilgiye ulaşabilme yeteneği ve gücüyle ölçülen bir dünya sisteminde yaşıyoruz. Ülkemiz çoğunluğu genç 72 milyon nüfusuyla istikrar ve istikbali açık bir yolda ilerlemenin fırsatını yakalamıştır. Bu yolda en büyük paye ise eğitim ordumuz fedakar öğretmenlerimizindir.

Öğretmenlerimiz bir ülkenin yetiştirdiği kuşaklara, hamurunu ve mayasını katan, yoğuran ve şekil veren ustalardır. Ülkemizin geleceği çocuklarımızın doğru ve daha kaliteli eğitim alması ise öğretmenlerimizin çok daha uygun koşullarda ve yüksek moralle mesleklerini icra etmesiyle mümkün olduğunun bilincinde olan, siyasi iktidarın bir temsilsi olarak bunu açık bir dille ifade etmek isterim.

Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği  24 Kasım Öğretmenler Gününde tüm öğretmenlerimizin ve emekli öğretmenlerimizin gününü hürmetle, şükranla kutluyor; başta yakın zaman da  Van depreminde şehit olan öğretmenlerimiz olmak üzere tüm ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Fikri IŞIK

Ak Parti Kocaeli Milletvekili

Milli Eğitim, Kültür,Gençlik ve Spor

Komisyon Sözcüsü