29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Ekim 29, 2013  

TBMM MİLLİ EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU BAŞKANI FİKRİ IŞIK’IN

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

 

Tarihi şanlı zaferlerle dolu ecdadımızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı milli mücadele, milletimizin azim ve kararlılığıyla birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve zaferle sonuçlanmıştır.  29 Ekim 1923 tarihinde bu zafer halkın iradesine dayanan ve vatandaşların yönetime katılmasına imkân veren Cumhuriyetin ilanı ile taçlandırılmıştır.

Atatürk’ün, “Milletimizin karakterine ve adaletine en uygun idare” olarak tanımladığı Cumhuriyet’in ilanından sonra ülkemiz her alanda hızla ilerlemiş muasır medeniyetler seviyesine ulaşma konusunda ciddi mesafe almıştır. Bugün de yaptığımız birçok çalışma ile ülkemizin demokrasisini daha ileri seviyelere ulaştırıyor, tüm vatandaşlarımız adil bir şekilde hizmet aldığı ve refah içerisinde yaşadığı bir ülkeyi hep birlikte inşa ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında Dünyanın en güçlü 10 devletinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.