4 OKUL YENİDEN YAPILACAK

Eylül 2, 2010  

4 OKUL YENİDEN YAPILACAK


 


Geçtiğimiz hafta Gebze’de 4 okulda incelemede bulunan AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, bu okulların yeniden yapılması için Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile Kocaeli Valisi Gökhan Sözer’le görüştü. Gebze’de fiziki bakımından en sorunlu olan Mustafa Paşa, Yavuz Selim ve Chrysler 50. yıl ile Fevzi Çakmak İlköğretim okullarının sorun ve sıkıntılarını yerinde gören AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, 4 okula yeniden bina yapılacağını söyledi.

 


 


İKİSİNİ BAKANLIK YAPACAK


 


Binaları eski olan okulların durumu ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’e bilgi veren Fikri Işık, Yavuz Selim ile Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nun bakanlık bütçesinden yapılması ile ilgili Bakan Çelik’ten söz aldığını kaydetti.


 Fiziki şartların yetersiz olduğu diğer iki okul olan Mustafa Paşa ve Chrysler 50. yıl ilköğretim okulu ile ilgili de Kocaeli Valisi Gökhan Sözer ile görüştüğünü ifade eden milletvekili Fikri Işık, Vali Sözer’in, öncelik verecekleri bu iki okulu eğitime yüzde yüz destek kampanyası çerçevesinde hayırsever işadamlarına yaptırabileceklerini söylediğini bildirdi. Fikri Işık, Gebze’nin en sorunlu dört okuluna yeni bina  yapılması için  çalışmaların  sürdüğünü belirterek, Gebze’de eğitim kalitesini yükselmek için gayret gösterdiklerini sözlerine ekledi.