400 vekille geleceğiz

Eylül 2, 2010  


 

Ak Parti milletvekili adayı Fikri Işık yoğun bir şekilde ilçe ve belde ziyaretlerini sürdürüyor. Fikri Işık son olarak, Gebze Beylikbağı esnafının ziyaret etti.

Sabah 09:00’da Ak Parti Beylikbağı Mahalle teşkilatında kahvaltı ile başlayan program esnaf gezisi ile devam etti. Yaklaşık 6 saat süren esnaf ziyareti sırasında Işık ile esnaf arasında ilginç dialoglar yaşandı. Ziyaret sırasında Işık’a Gebze Belediye Başkanı İbrahim Pehlivan, İl Başkan Yardımcısı Osman Özgenç, İlçe Başkanı Mehmet Ali Okur ve gençlik kolları yöneticileri eşlik etti.

 


Gebze şantiyeye döndü


Gebze’de inanılmaz bir şekilde alt ve üst yapı çalışmalarına girdiklerini söyleyen Işık, Gebze halkının sabrına hayran olduğunu belirterek şunları söyledi; “Gebze bizden önce resmen bir köy görünümündeydi. Büyük bir risk alarak yıllarca ihmal edilen alt yapı çalışmalarına başladık. Şu an da Gebze resmen şantiyeye döndü. Ama bu hizmetleri kesinlikle yeterli bulmuyoruz. Biraz sabır ve zamanla Gebze’yi Avrupa kenti yapcağız.”

 


Beylikbağı’nın istekleri


Beylikbağı sakinlerinin banka, noter ve meslek lisesi gibi isteklerini çok yakından takip edeceğinin sözünü veren Fikri Işık, bu tarz konuların artık devlet eliyle değil de arz- talep ilişkisine göre özel sektör tarafından gerçekleştirildiğini vurguladı.


İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı ile hareket ettiklerini ifade eden Işık, “Tayyip Erdoğan’ın dik duruşunu çok beğeniyoruz” şeklinde yorum yapanlara teşekkür ederek; “Sizin desteğiniz sürdükçe başbakanımızın güçlü duruşu devam edecektir” dedi.

 

400 vekil isteği

Mahalle muhtarlıkları ve Beylikbağı Şehit Faruk Aslan Polis Karakolu’nu da ziyaret eden Fikri Işık burada da Gebze’nin sorunları hakkında vatandaşlarla fikir alış verişinde bulundu.


Cumhurbaşkanını seçtirmeyen anlayışına da son derece tepkili olan vatandaşlar; “Size ne benim eşimin başörtüsünden. Cumhurbaşkanının eşinin başı açık olunca bir şey olmuyor da kapalı olunca mu sorun oluyor” diyerek sitem ettiler. Bu konuda vatandaşlardan biraz daha sabretmelerini isteyen Işık, “yeni hükümetimiz bu sorunu çözecektir. Sizden istikrarın devamı için 400 milletvekili çıkaracakmış gibi çalışmanızı istiyoruz” dedi.