“SEÇİM SONUÇLARINDAN HERKES MEMNUN.”

Kasım 7, 2015  

Sonuclardan Herkes Memnun

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:

 

– “Verdiğimiz sözlerin tamamının hayata geçmesi için ülkemizin daha hızlı büyümesi, daha hızlı kalkınması, gençlerin daha hızlı iş bulabilmesi için ülkemizin her yönüyle 2023 hedeflerini yakalaması için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz”

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Verdiğimiz sözlerin tamamının hayata geçmesi için ülkemizin daha hızlı büyümesi, daha hızlı kalkınması, gençlerin daha hızlı iş bulabilmesi için ülkemizin her yönüyle 2023 hedeflerini yakalaması için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Işık, AK Parti Körfez İlçe Başkanlığı ziyaretinde yaptığı konuşmada, bazı çevrelerin 7 Haziran seçimlerinden sonra AK Parti’nin güç kaybettiğini ve ülkenin bölgesindeki gelişmelere kayıtsız kalacağını düşündüğü söyledi.

 

1 Kasım sürecinde vatandaşların güçlü bir iktidar isteğini ortaya koyduğunu ifade eden Işık, vatandaşların koalisyon hükumetine karşı güçlü bir duruş sergilediğini kaydetti.

 

Işık, bunu muhalefetin algılayamadığını dile getirerek, “Aslında biz her gittiğimiz yerde bu elektriği aldık. Anketlere yansımıyordu, iyi ki yansımamış. Anketlere yansısaydı belki biraz rehavet olurdu ama seçim beyannamemizin açıklanması ve terör operasyonlarını başlamasından sonra her gittiğimiz yerde ciddi bir memnuniyet vardı” ifadesini kullandı.

 

“İstikrarı sandıkta sağlamak en temel önceliğimizdi” diyen Işık, şöyle konuştu:

 

“Halkımız bunu yaptı. Çıkan tablo, Türkiye’nin 4 yıl ve 8 yılı açısından önemli bir tablo. 1 Kasım akşamı mutluluğu birlikte yaşadık. Türkiye’de oluşan iyimserlik sadece AK Parti’ye oy verenleri sevindirmedi, AK Parti’ye oy vermeyenlerde de memnuniyet oluşturdu. Anket gördüm, ‘Seçim sonuçlarından memnun musunuz?’ sorusuna ‘Evet’ cevabı yüzde 85. Hayırlardan biri de muhtemelen sayın Bahçeli’nindir. AK Parti’nin yüzde 49.5 aldığını düşünürseniz AK Parti’ye oy vermeyen insanlar bile ortaya çıkan tablodan büyük bir memnuniyet duyuyor.”

 

– “Seçim sonuçları konusunda herkes de memnuniyet var”

 

AK Parti’nin verdiği sözlerin arkasında durduğunu ifade eden Işık, şunları söyledi:

 

“Başta ekonomi olmak üzere bütün alanlara yoğun bir şekilde eğiliyoruz. İnşallah hızlı bir reform sürecini birlikte yaşayacağız. Ekonomi başta olmak üzere demokraside, sosyal hayatımızda atılması gereken adımları, yapılması gereken reformları 317 kişilik güçlü bir Meclis grubuyla hep birlikte yapacağız. Bu noktada hiç kuşkumuz yok. Seçim sonuçları konusunda herkes de memnuniyet var. Bunun sonuna kadar sürdüreceğiz. Verdiğimiz sözlerin tamamının hayata geçmesi için ülkemizin daha hızlı büyümesi, daha hızlı kalkınması, gençlerin daha hızlı iş bulabilmesi için ülkemizin her yönüyle 2023 hedeflerini yakalaması için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz.”