ADALET BAKANI İLE YATIRIM TOPLANTISI

Ekim 6, 2013  

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Ak Parti Kocaeli Milletvekili A. Sibel ve Ak Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile makamında Kocaeli’ndeki yatırımlar ile ilgili toplantı yaptılar.

Gebze Adliye Sarayı 18 Kasım’da İhale Ediliyor

Milletvekilleri ilk olarak proje çalışmaları tamamlanan ve 18 Kasım’da ihale tarihi belirlenen Gebze Adliye Sarayı konusunda Bakan Ergin’e teşekkür ettiler.

Adalet Bakanı Ergin gerekli talimatları vererek çalışmaların takipçisi olduğunu söyledi

Gölcük Adliye Sarayı Projesi Bitti, İhaleye Çıkılıyor

Milletvekilleri proje çalışmaları tamamlanan Gölcük Adliye Sarayının bir an önce ihale edilmesi konusunu talep ettiler. Bakan Ergin de bir an önce Gölcük Adliye Sarayının ihaleye çıkılmasının talimatını vererek konun sonuçlandırılacağını söyledi.

Kandıra’ya Yeni Adliye Sarayı İçin Çalışma Başlatılacak

Daha sonra Kandıra adliyesinin yer sıkıntısını Bakana ileten Milletvekilleri Hükümet konağının bir bölümünü kullanan Adliyenin yeni bir binaya ihtiyaç duyduğunu; bölgedeki cezaevleri nedeniyle yoğunluk yaşandığını ifade ettiler. Bakan Ergin de Kandıra Adliyesi için plan ve proje çalışmasının başlatılması talimatını vererek konunun çözüme kavuşturulacağını söyledi.

İzmit Cezaevinin Taşınması

İzmit merkez cezaevinin bulunduğu bölgeden taşınması ve alanın kentin hizmetine sunulması gerektiğini ifade eden Milletvekilleri bir an önce konunun çözüme kavuşmasını talep ettiler.  Bakan Ergin de ancak uygun bir yer bulunup yeni bir cezaevi yapılması durumunda merkez cezaevinin taşınabileceğini ifade etti. Kandıra’daki cezaevi kampüsünün olduğu bölge veya alternatif alanlar için Bakanlıktaki ve Kocaeli’ndeki yetkililerin birlikte çalışması yapması kararlaştırıldı.

Ak PArti Milletvekilleri Adalet Bakanı ile toplantı yaptı

Yıkılan Sedaş Binası Yerine Adliye Sarayına Ek Bina

Son olarak İzmit’te yıkılan Sedaş binasının yerine Adliye Sarayına ek bina yapılması konusunun görüşüldüğü toplantıda proje çalışmalarına hemen başlanılması ve yerin de adalet bakanlığına tahsis işlemlerinin biran önce sonuçlandırılmasına karar verildi.