Ağar’ı BM Genel Sekreteri yapalım

Eylül 2, 2010  

Ak Parti Kocaeli 3.sıra milletvekili adayı Fikri Işık seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Fikri Işık son olarak Gölcük’te bulunan Türk-İş’e bağlı Türk Metal İş Sendikası’na konuk oldu.

 


İşçi maaşlardan memnun


Sendika Başkanı Yücel Yücel’in konuğu olan Fikri Işık, burada işçi temsilcilerinin Türkiye gündemi ile alakalı sorularını yanıtladı. Hükümetin işçi maaşları politikasından sıkıntıları olmadıklarını dile getiren işçi temsilcileri Fikri Işık’a daha çok sınır ötesi operasyonlarla ilgili sorular yönelttiler.

 

Hükümetin Kuzey Irak’a neden girmediğini soran temsilcilere, sınır ötesi operasyonların ekranlar ve yazılı basın aracılığı ile yapılamayacağını, devletin resmi kurumlarının aldıkları koordineli bir şekilde hareket etmeleriyle mümkün olacağını söyleyen Işık, Türkiye’de terör üzerinden siyasi rant elde etmek isteyen kesimlerin olduğunu ifade etti.

 


 

Terörden beslenenler

Türkiye’nin sınırları içindeki mayınları bile temizleyemediğinin altını çizen Işık “Sınır ötesinde döşeli olan mayınları kim biliyor. Terörü 6 ayda bitireceğini söyleyen zihniyet var bu ülkede. Bunu söyleyen de DP Genel Başkanı Mehmet Ağar. İspanya ETA ile yıllardır çekiyor. Keza İrlanda İRA ile. Mehmet Ağar madem bu işi çok iyi biliyor onu Başbakan değil Birleşmiş Milletlere Genel Sekreter yapalım. Kuzey Irak’a girelim demekle olmuyor bu işler. Bunu söyleyenlerin amacı Ak Parti’nin yükselen trendini aşağılara çekmek. Siyaseten başaramadıklarını şehitler üzerinden yapmak istiyorlar. Bu milletin bunlara karnı tok. Ülkeyi en büyük ekonomik krizine mahkum etmiş anlayışın bu tarz söylemlere hakkı yok” dedi.


Son derece samimi bir havada geçen ziyarette Fikri Işık Ak Parti çalışmaları hakkında sendika yetkililerine bilgi verdi. Işık’a ziyaret sırasında Ak Parti Gölcük İlçe Başkanı Mevlüt Demir, il ve ilçe SKM yetkilileri eşlik etti.