AK ADAYLARIN İLK TOPLANTISI

Eylül 19, 2015  

“Türkiye’nin içinde bulunduğu konjonktür gereği partilerimizin birbirlerine karşı daha toleranslı olması, özellikle incitici, kırıcı, rencide edici değil de daha siyasi rekabet alanında centilmenlikle bu mücadelenin yürümesini önemsiyoruz”

 

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığında genel seçim için partisinin Kocaeli’den gösterdiği adaylarla yapılan toplantıya katılan Bakan ışık, gazetecilere yaptığı açıklamada, listeye girenleri tebrik ederek, seçimin centilmence bir yarış içinde, rekabet ortamı içinde yürümesini diledi.

Bu dönemin çatışma ve kırıcı bir ortama dönüşmemesini temenni eden Işık, “Türkiye’nin içinde bulunduğu konjonktür gereği partilerimizin birbirlerine karşı daha toleranslı olması, özellikle incitici, kırıcı, rencide edici değil de daha siyasi rekabet alanında centilmenlikle bu mücadelenin yürümesini önemsiyoruz. Buna özellikle dikkat edeceğiz. Şehrimiz ve bütün adaylarımız için hayırlı olsun” diye konuştu.

Bakan Işık, 1 Kasım genel seçimlerine parti olarak en güzel şekilde, tam birtakım ruhuyla hazırlandıklarını anlatarak, Kocaeli’nin tamamına hitap eden, dokunan ve kentin tüm renklerine hitap eden anlayışla yollarına devam edeceklerini kaydetti.