AK Parti’nin Hacı Hasan çıkarması

Eylül 4, 2010  

12 Eylül de gerçekleşecek olan referandum öncesi çalışmalarına ara vermeden devam eden AK Parti İl Teşkilatı, İzmit Hacı Hasan Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.  Tüysüzler Parkında gerçekleşen sohbet toplantısına, AK Parti Milletvekili Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Disiplin Kurulu başkanı Orhan Atabay, Mahalle Muhtarı Süleyman Şen ve vatandaşlar katıldı. Akşam saatlerinde başlayan sohbet gece yarısı 02.00’a kadar devam etti.

“EVET” GEÇERSE TÜRKİYE’NİN ÖNÜ AÇILIR

AK Parti Milletvekili Fikri Işık, dünyadaki krizinden ülkemizin etkilenmediğini; bunu daha önce Başbakan’ımız söylediğinde ise; birilerinin dalga bile geçtiklerini ifade etti. Işık sözlerini şöyle sürdürdü; “ IMF ile anlaşmadık diye felaket haberleri yapanlar oldu. 35 milyar dolar krediyi IMF’den alıp özel sektöre dağıtmış olsaydık; bugün Türkiye’de kaos olurdu. Eğer ki biz popülist politika yapmış olsaydık, birçok şeyde taviz verirdik. Bize desteği sizler verdiniz de iktidar olduk; peki geçmişte olduğu gibi birilerinin adamı olsaydık, bunlara boyun eğmek zorunda kalırdık. Allah’a şükür kimsenin boynunu eğdirmedik; kimseye de boyun eğmedik. Bu anayasa paketi “Evet” ile geçerse ekonomik istikrarımız daha da kuvvetlenecek daha hızlı büyüyen bir Türkiye olacak. ” dedi.

TARİHİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Vatandaşlarla sohbet sırasında söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli’yi hizmet ağlarıyla ördüklerini belirterek, “ Mahallede olan Portakal mescidi ilimizde parmakla gösterilen bir ibadethane oldu. Sırrı Paşa konağı ve Süleyman Paşa hamamının yenileme çalışmaları devam etmektedir. Hedefimiz bu tarihi mekânları da bir an önce bitirip hizmete açmaktır. Tarihimize sahip çıkıyoruz ” dedi.

İzmit belediye başkanı Nevzat Doğan ise, Hacı Hasan mahallesinin İzmit’in merkez mahallesi olduğuna dikkat çekerek; “ Hedefimiz yepyeni bir İzmit’i baştan yaratmak olacaktır. Bunun için halkımız ve sivil toplum örgütlerimizle el ele vererek çalışıyoruz. İzmit’e yeni parklar yeni mahalle konakları, yeni birçok proje kazandırıyoruz” dedi