AK Parti Adaylarını tanıttı

Nisan 26, 2011  

  AK Parti  Kocaeli İl Başkanlığı  , binlerce kişinin katılımı ile adaylarını kamuoyuna tanıtarak gövde gösterisini yaptı.

AK Parti’nin 11 adayı önceki akşam büyük bir coşku ile kamuoyuna tanıtıldı. Atatürk Spor Salonu’nun hınca hınç dolduğu programda Bakan Nihat Ergün, AK Parti’nin Kocaeli’de alacağı oy oranlarını açıkladı. Kocaeli’de 485 bin oy alacaklarını söyleyen Ergün, ilçe ilçe oy dağılımlarını da vererek ilçe başkanlarının bu rakamları iyi not etmesini istedi. 2007, 2009 seçimlerinde de verdiği yaklaşık rakamları tutturduklarını söyleyen Ergün, Kocaeli’de yeni bir Vakıf Üniversitesi kurulacağını kaydetti. MHP ve CHP’ye de yüklenen Ergün, CHP’nin Silivri adaylarının parlamentonun kalbine saplanan bir hançer olduğunu kaydetti.

 SİLİVRİDEN ADAY GÖSTERİYORLAR

AK Parti’nin yeni slogan ve şarkıları ile başlayan programda gençlik kolları büyük bir coşku yarattı. Slogan ve alkışlarla adeta salonu inleten gençler, Bakan Nihat Ergün ve adayların salona gelmesi ile konfetilerle atarak coşkuyu doruğa çıkarttılar. Tanıtıma ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları tam kadro katılırken, aday adaylarının çok sayıda katıldı. Tanıtım programının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Mahmut Civelek, muhalefet partilerinin çetelerden, hapisten, Silivri’den devşirme adaylar gösterdiğini söyledi. Yapılan planları bildiklerini belirten Civelek, “Önce üniversitelerde olan bu karanlık eller şimdi liselere indi. Bizler dikkatli olacağız ve partimizin başarısı için çalışacağız” dedi.

BUNLAR SİYASETİN SEYYAR TAYYARLARI Saat 20.30’da başlayan programın çok geç bitmemesi için adaylar 11. sıradan itibaren ilk sıraya doğru kürsüye çıktılar. Partilerin çalışmalarını anlatan adaylardan Baştopçu fıkra anlatarak konuşmasını yaptı. Alkış ve sloganlarla kürsüye çıkan Bakan Nihat Ergün, Türkiye’de ilk kez bir siyasi partinin ülkenin 12 yıl sonrasını hedefleyerek çalıştığını kaydetti. 2023 vizyonunu ortaya koyduklarında MHP’nin ‘biz bunu ortaya attık ve ilk biz bundan söz ettik” demesini hatırlatan Ergün, “Televizyon dizilerinde Seyyar Tayyar diye biri var. ‘her şeyi ben buldum’ diyor. Bunlarda siyasetin Seyyar tayyarları” dedi. 

PARLEMENTOYA HANÇER SAPLANIR

Ergün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hesaplarını anlatarak salonu kahkahaya boğdu. CHP’nin, partilerinin hazırladığı hedefleri abartılı bulmasının ardından kendi beyannamesinde bu hedeflerin bir kat fazlasını vaat ettiğini söyleyen Ergün, bundan mutluluk duyduklarını kaydetti. CHP’nin Silivri’den aday gösterdiği isimlere değinen Ergün, bu isimlerin demokratik ortamın bozulması için darbe planı yapmakla, darbe ortamı hazırlamakla suçlandıklarını söyledi. Bu isimlerin seçilmesinin parlamento ve demokrasinin kalbine hançer saplamak olduğunu ifade eden Ergün, bu isimlerin sanık ve şüpheli olduklarını kaydetti.

 YENİ CUMA KENT MEYDANI OLACAK

 Kocaeli’de yapılacak çalışmaları anlatan Ergün, Marmararay projesinin Kocaeli bölümünün tamamlanması ile Kocaeli’nin dünyanın demiryolu üssü olacağını söyledi. Kandıra-Şile arası yapılacak olan duble yol çalışması, Kuzey Marmara Otoyolu, eski İstanbul Yolu çalışması, Körfez Köprüsü’nün önümüzdeki dönem biteceğini belirten Ergün, Cengiz Topel havaalanının da Haziran ayında uçuşa başlayacağını kaydetti. Önümüzdeki 12 yılda kentte 40 bin konutun inşa edileceğini belirten Ergün, “En büyük kent merkezi Kocaeli’de olacak. Kent meydanını altı otopark üstü ise yeşillik olacak. Valilik binası da yeniden yapılacak ve mevcut bina yıkılarak yeni Cuma’nın önünde yeni bir kent meydanımız daha olacak. Namazgâh Barajı 2012’de bitecek. Ayrıca ilimize bir vakıf üniversitesi kurulacak” dedi.