Ak Parti Çamlıtepe Mahallesinde Şov Yaptı

Eylül 2, 2010  

Çamlıtepe Mahallesindeki görkemli seçim bürosu açılış törenine; Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Ak Parti Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun, İl Genel ile belediye meclis Üyeleri , kurucu ilçe başkanı Selahattin Kabadayıoğlu, Kadın Kolları Başkanı ile yönetimi , Gençlik Kolları Başkanı ile yönetimi , Körfez Muhtarlar Derneği Başkanı Seyfettin Yıldız, Çamlıtepe Mahalle Muhtarı Yahya Demirbağ,partililer ile mahalle sakinleri katıldı. Yaklaşık 800 ila 900 kişiden oluşan çoşkulu kalabalığa belediyenin 5 yıllık çalışmalarının anlatıldığı barkovizyon gösterimi yapıldı.Ak Partiye yeni katılan 100 kişiye temsilen, 20 kişiye rozetleri takıldı.Törende,açılış kurdelesi kesildikten sonra  etli pilav ikramı yapıldı.


 


Ak hizmet kadrosuna katılan İsmail Baran’ın rozetini Kocaeli Milletvekilli Fikri Işık tarafından takıldı. 28 Mart 2004 seçimlerinde Saadet Partisinden Körfez belediye başkan adayı olan İsmail Baran selamlama konuşmasına tezahüratlar eşliğinde geldi.Baran “Geçtiğimiz gün Davos’da yaşananları izleyip Ak kadroya katılmamak mümkün değil.Öyle bir Başbakanın kadrosuyla çalışmak onur vericidir” dedi.

 


 

DÜNYA LİDERİNE SAYGILAR SUNUYORUM


Konuşması sık sık tezahüratlarla kesilen  Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan  kürsüde ilk olarak dünya gündemine bomba gibi düşen Davos olayına değindi.Çamlıtepe’den Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a saygılarını gönderdi.Pehlivan “.Ülkemiz yıllarca inişli çıkışlı günler geçirdi. O günleri şöyle bir hatırlayın. 2002 yılında bir güneş doğdu. Ülkemizdeki istikrarsızlık dönemi sona erdi. Demokrasi tarihimizde iktidardaki partiler hep oy kaybetmiştir. Ancak Ak Parti iktidarı bir istisna olmuştur. İkinci kez iktidara gelirken oylarında büyük artış olmuş ve yüzde 47’lik bir halk desteği bulmuştur.İşte bu desteğin karşılığı Davos’ta küstahlar cevap olurken,Ak belediyelerde de hizmet odu.Kocaeli Büyükşehir belediyemizin  ve  Körfez belediyemizin 5 yıllık süreçte yaptığı hizmetleri ve çalışmaları biraz insaf ve vicdan sahibi olanlar görmezden gelemezler” dedi.

 


 


AYNESİ İŞTİR KİŞİNİN


5 yılda yaptıkları çalışmaları aktaran Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, “Mesela,Borç batağındaki kooperatifi kurtarıp tapularını dağıtmak hayal bile edilemiyordu. Biz bunun altından kalktık ve İlimtepe’yi çözdük. 2009 ortalarında artık İlimtepe Kooperatifi konuşulmuyor olacak. Mesela,Yarpaş işçilerini bir hatırlayın. Alacaklılarına görünmemek için evlerine gitmekte güçlük çekiyorlardı. Tüm alacakları ödendi, artık düzenli olarak maşlarını alıyorlar. Huzura eren Yarpaş çalışanı ev ve araba sahibi olmanın hesaplarını yapıyor. Mesela ,12 mahallemizde yüzlerce kilometre uzunluğunda yol, asfalt ve bordür çalışması yapıldı. Mesela,Her ay bir park dedik, şu ana kadar 62 park yapıp hizmete aldık. Mesela,64 trilyonluk borç yükünü toparladık. Mesela, İki sahilimizde örnek projeler yapıldı. Mesela,Yakında tanıtımını yapacağımız 3 ciltlik ilçemiz tarihini içeren kitap hazırladık. Mesela,Amatör kümeden aldığımız Körfez Belediye sporumuzu artık tüm Türkiye tanıyor. 1. Lige çıkabilmek için yükselme gurubunda mücadele veriyoruz. Mesela, Körfez Belediyesi tarihinin yaklaşık 8 trilyonluk bütçesiyle en büyük ihalesini gerçekleştirdik ve 95 Evler Kavşağı Projesini 15 Şubat’ta tamamlayacağız. Bu proje sayesinde D-100 ile bölünen 4 mahallemizi birbirine bağlamış olacağız. Mesela,Dere ıslahları, Mesela,1726 öğrenciye burs, Mesela,iftar çadırı, Mesela,Gün Işığı Yardımlaşma Derneği aracılığıyla yapılan yardımlar, Mesela, eğitim kurumlarına sağlanan trilyonluk katkılar,Mesela kapalı Pazar alanı hep bizimle başlayan hizmetlerdir” dedi.

 


 


Durmak Yok Yola Devam


Başkan Pehlivan’dan sonra kürsüye gelen Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’da konuşmasına ilk olarak Davos’la başladı. “ Soğuk kış akşamını,sıcak yaz akşamına çeviren siz değerli Çamlıtepe’liler,bu coşkunuzdan dolayı teşekkür ederim. Diye sözlerine başladı.Işık “ Ne mutlu bizlere ki zalimin yüzüne tokat atar gibi gerçekleri söyleyen bir liderimiz var.Başbakanımız bu gücünü halktan alıyor.Bu siyasi istikrarın devamı için sizlerden destek istiyorum.Tabiî ki yerel seçimlerde hizmetlere not vereceksiniz.Ben Çamlıtepe’ye eskiden çok iyi bilen bir kardeşiniz olarak bugün mahalleyi gezdim.Arka sokaklarına bile hizmet gelmiş.Gerçekten bir mahalleye yapılması gereken her şey yapılmış ama yeterlimi değil daha yapacak çok işimiz var.” Dedi. Işık “Tanımadığınız bilmediğiniz kişilere oy vermeyin. Hizmetlerin devamı için Yunus Pehlivan kardeşimize sahip çıkın.O meşhur sloganımızı tekrarlıyorum durmak yok yola devam” diye konuştu.