AK PARTİ GEBZE İLÇE TEŞKİLATI’NIN ANKARA ZİYARETİ

Eylül 2, 2010  


AK Parti Gebze İlçe Teşkilatı 40 kişilik heyetle Ankara’ya çıkarma yaptı. AK Parti Gebze İlçe Başkanı M. Ali Okur başkanlığındaki kafilede Gebze belediye başkanı İbrahim Pehlivan’ın yanı sıra ilçe yönetim kurulu üyelerinden 25 , Gebze belediye meclis üyelerinden 8 , İl genel meclisi üyesi ve il yönetiminden 1 kişi yer aldı. AK Parti İl kadın kolları başkanı Oya Tunçel, Gebze İlçe kadın kolları başkanı Yeşim Evren ile İlçe Gençlik Kolları başkanı Zafer Kılıç’ın da hazır bulunduğu heyet Pazartesi günü Gebze’den otobüsle gittiği Ankara’da bir gece kaldı.

 

MİLLETVEKİLLERİ KARŞILADI

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık , Eyüp Ayar ve Sibel Gönül tarafından karşılanan AK Parti kafilesi Dicle Turizm Uygulama Okulu tesislerinde konakladı. Burada milletvekilleri ile akşam yemeği yiyen AK Parti’liler, daha sonra milletvekilleriyle Gebze’nin sorun ve sıkıntıları ile ilgili uzun süren görüşme yaptılar. AK Parti Gebze ilçe başkanı M. Ali Okur, öncelikli olarak Gebze Devlet hastanesinde yaşanan sıkıntıyla ilgili milletvekillerine bilgi verdi.

 

 

 

GRUP TOPLANTISINA KATILDILAR

AK Parti heyeti Ankara temaslarının ikinci gününe meclis ziyareti ile başladı. Konakladıkları tesislerden sabah kahvaltısını yaptıktan sonra AK Parti Grup Toplantısı’na katılmak üzere Meclise geçen AK Parti heyetine Kocaeli Milletvekilleri refakat etti. Çeşitli illerden gelen ziyaretçilerinde yoğunluğunu dikkate alarak grup toplantısı salonuna erken giren AK Parti Gebze heyeti toplantı öncesinde Kocaeli Milletvekillerine Gebze’nin sorun ve sıkıntılarını bir kez daha aktarma imkânı buldu.

AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Ergün’ün divan başkanlığını yaptığı grup toplantısında Başbakan Erdoğan’ın konuşmasını dinleyen ve alkışlarla destek veren AK Parti kafilesi toplantı sonrasında bazı bakanlarla görüştüler.

 

 

 

ÇİÇEK VE ÇAĞLAYAN GEBZE’YE DAVET EDİLDİ

AK Parti heyeti Ankara temaslarını oldukça verimli geçirdi. Grup toplantısı sonrası Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’la görüşen AK Parti heyeti, her iki bakanı sorunlarını aktardıkları Gebze’ye davet ettiler.

 

 

 

BAŞBAKANLA GÖRÜŞÜLDÜ

M. Ali Okur başkanlığındaki AK Parti heyeti son olarak AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan’la  görüştü. AK Parti Kocaeli Milletvekili Nihat Ergün’ün organize ettiği görüşmede Milletvekili Fikri Işık , Eyüp Ayar ve Sibel Gönül’de hazır bulundu.

 

 

 

GENEL MERKEZE ZİYARET

Gebze heyetinin son durağı AK Parti Genel Merkezi oldu. Milletvekili Fikri Işık, Eyüp Ayar ve Sibel Gönül’le birlikte AK Parti Genel Merkezi’ne geçen Gebze kafilesi burada Milletvekilleriyle birlikte öğle yemeği yedi. Genel Merkez binasını gezen Gebze heyeti daha sonra Milletvekili Nihat Ergün’ün de katıldığı toplantıda Gebze’nin öncelikli sorunları masaya yatırdılar. Gebze heyeti genel merkez ziyareti ile Ankara temaslarını tamamlayarak Gebze’ye dönüş yaptı.

 

 

 

OKUR: ÇOK FAYDALI GEÇTİ

Ankara temaslarıyla ilgili değerlendirme yapan AK Parti Gebze İlçe Başkanı M. Ali Okur, 40 kişilik grupla gittikleri Ankara’da başta Genel Başkanları ve  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan Yardımcısı ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’la görüştüklerini ve Gebze’nin sorunlarını aktarma imkânı bulduklarını söyledi. Kocaeli milletvekillerine Gebze raporu verdiklerini ifade eden Okur, büyük sıkıntı yaşanan Gebze Devlet Hastanesi’ne ilk atamadan 30 uzman doktor verileceği ve 2008 yılında hastanenin doktor sıkıntısının çözüleceğinin sözünü aldıklarını kaydetti. Okur, Gebze’nin diğer sorunlarıyla ilgili de bilgilendirdikleri milletvekillerinin, sorunların çözümü için gayret gösterdiklerini belirterek, son derece verimli geçen Ankara temaslarının meyvelerini önümüzdeki günlerde alacaklarını sözlerine ekledi.

21 Kasım 2007 Çarşamba