TÜRKİYE’YE OPERASYONA İZİN VERMEYİZ

Şubat 12, 2014  

IMG_2440IMG_2434IMG_2518IMG_2550IMG_2497IMG_2560IMG_2474IMG_2465

 

Işık: “30 Mart seçimlerinde sadece belediye başkanı seçmeyeceğiz. Aynı zamanda gezi olaylarıyla ve 17 Aralık operasyonuyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik yapılan operasyonlara çok güçlü bir şekilde ‘hayır’ diyeceğiz”

AK Parti Kandıra Belediyesi başkan adayı Ünal Köken’in tanıtım toplantısında konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Türkiye büyük bir devlettir. 4-5 bin yıllık devlet geleneği olan bir milletiz. Biz ne badireler atlattık. Ne zorluklar, ne sıkıntılar çıktık. Dünya savaşları gördük. Kurtuluş Savaşı yaptık. Ciddi mücadeleler verdik. Biz kalkıp da paralel yapılanmaya mı pabuç bırakacağız” dedi.

Işık, bazı dış mihraklarla işbirliği yapıp, Türkiye’nin istikrarını bozmak isteyenlere “iyi, buyurun yapın” demeyeceklerini ifade etti.

“Bu memlekette, 11 yılın 10,5 yılında hiçbir yolsuzluk yok da 6 ayda mı var?” diye soran Bakan Işık, “CHP ile anlaşıp yolsuzluk üzerinden AK Parti’ye operasyon yaparsanız, bizim milletimiz ne der ‘yemez’ der, kusura bakma.” ifadelerini kullandı.

“Milli irade bu ülkenin temelidir, milli iradeye sahip çıkmak da bizim bir namus borcumuzdur” 

“Bu noktada kimse AK Partiye de Türkiye’ye de operasyon yapamaz. Buna biz müsaade etmeyiz” diyerek adaletin mülkün temeli olduğunu, her kim yolsuzluğa bulaşırsa hesabını vereceğini vurgulayan ışık, yolsuzluk yapanların hem dünyada hem de mahşerde o hesabı vereceğini dile getirdi.

Türkiye’nin bugünlere gelmesi için çok ciddi mücadele verdiklerini, ülkenin çok ciddi sıkıntılar, yokluklar çektiğini anlatan Işık, artık bu sıkıntıları kimsenin çekmesini istemediklerini belirterek şunları kaydetti:

“Biz istiyoruz ki bu ülke kendi gücüyle kalkınmasına devam etsin. Bu noktada çok büyük başarılar elde ettik. Ama hiç bir başarıyı da yeterli görmüyoruz. Diyoruz ki 2023 yılında Türkiye Cumhuriyeti dünyanın en güçlü 10 ülkesinden biri olacak. İhracatı biz 36 milyar dolardan aldık, 152 milyar dolara getirdik ama 500 milyar dolara çıkacak. Kişi başına milli geliri 3 bin 300 dolardan 10 bin 500 dolara getirdik ama 25 bin dolara çıkacak. İşsizliğimiz yüzde 5’e düşecek.”