AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayları Ankara’da

Nisan 22, 2011  

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Haziran yapılacak olan genel seçimlerde Türkiye genelinde AK Parti’den aday olan 550 milletvekilini Ankara Arena’da düzenlenen bir etkinlikle kamuoyuna tanıttı. AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen ve Başbakan recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı aday tanıtım programına Kocaeli Milletvekilleri tam kadro katıldı

KOCAELİ TEŞKİLATI TAM KADRO KATILDI

AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 81 İl’in milletvekili adaylarını tanıttığı Aday tanıtım programına Kocaeli AK Parti İl Teşkilatı tam kadro katıldı. İl Başkanı Mahmut Civelek, İl Yönetimi, ilçe başkanları,  Kadın Kolları ve Gençlik kollarının yanı sıra 11 Milletvekili adayı ve yakınları tanıtım programında yerlerini aldılar.

KOCAELİ ADAYLARI BAŞBAKAN İLE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Arena’daki partisinin aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmanın ardından 81 İl’in milletvekilleri adayları ile tek tek fotoğraf çekildi. alfabetik şehir sıralamasına göre sahneye çıkan adaylarla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Kocaeli Milletvekili adaylarından Nihat Ergün, Fikri Işık,  Sibel Gönül, Muzaffer Baştopçu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Ali Okur, Sami Çakır, Müge Olşen, Serkan Seyhan ve Yalçın Coştur ile  tek tek tokalaştıktan sonra topluca fotoğraf çekildi.

CHP’YE YÜKLENDİ

Tanıtım toplantısında seçmenlerine ve kurmaylarına seslenen Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bu Ergenekon örgütü nerede? Söylesinler gidip üye olacağım” sözlerini hatırlatarak, “Ergenekon merkezini bulamayanlar, irtibat bürosunu kendi partilerinin çatısı altında açmaya karar verdiler. Dışarıdan aday bulamadılar, gidip içeriden Silivri’den adaylar buldular” dedi.

AK PARTİYİ MİLLET KURMUŞTUR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan “Bu kadro yeniden büyük Türkiye davasını omuzlamaya azmetmiş bir kadrodur. Daha yola çıkarken şunu söyledik. AK Parti’yi millet kurmuştur. Biz sadeci onun tabelasını asıyoruz. Bizim kadrolarımız bizzat milletten teşekkül etmiştir. Bizim kadrolarımız güdümlü, ısmarlama kadrolar değildir. Bizim kadrolarımız çeteleri, mafyayı, hukuk dışı suç örgütleriyle yol arkadaşlığı yapan, milletle gönül birliği yapan, kader birliği yapan bir kadrodur. “ dedi

SİLİVRİ’DEN ADAY BULDULAR

Önce çetelerin avukatı olduklarını söylediler. Ardından çetelerin operasyonuyla birbirlerine girdiler. Yetmedi, kürsüye çıktılar. Sayın ana muhalefetin başkanı çıkıp nerede bu Ergenekon örgütü gidip üye olacağım dedi. Silivri’de eğer üye kayıt defterini açtılarsa gider üye olursun. Şimdi Ergenekon’un irtibat ofisini kendi çatıları altıda açmaya karar verdiler. Dışardan aday bulamadılar, içerden silivriden aday buldular.

KILIÇDAROĞLU’NA SERT ELEŞTİRİ

Siz milletin iradesini mi, Silivri’nin iradesini mi temsil ediyorsunuz? Siz milletin iradesini mi yoksa çetelerin, mafyanın, cuntanın iradesini mi temsil ediyorsunuz? Hani siz dokunulmazlığın kaldırılmasını istiyordunuz. 8.5 yıldır bundan başka kullandığınız cümle yoktu. Biraz tutarlı olun… Bir kere de sözünüzün arkasında durun. Alıştık size, bol çark ediyorsunuz. Ne olur bir kere de çark etmeyin. Biz ruhunu çetelere satanlardan olmadık. Aydınlığa tahammül edemeyenler, ışıktan gözü incinenler karanlığa methiyeler düzmeye başladılar. Bir bedel ödeniyor. Şuanda bir fatura ödeniyor. Biz yetkiyi milletten alır, hesabımızı da millete veririz. Tek hesap merciimiz aziz millettir. Gücünü milletten almayanlar ise hesabını başka yerlere öderler. Bundan sonrada çeteler hakkında çalışmayı sürdüreceğiz. Mafyanın, çetelerin yeniden üreme şansı bulamayacağı gibi aynen İtalya’da olduğu gibi temiz eller operasyonuna da ihtiyaç kalmayacak.

BİZİM DERDİNİZ TÜRKİYE SEVDAMIZ

Hiç kimse, hiçbir etnik grup 550 kişilik vekil listesinde dışlanmamıştır. AK Parti’nin bazı bölgelerde iddiasını kaybettiğini söyleyenler çok büyük bir yanılgı, çok büyük cehli siyaset içindedir. Bunu söyleyenler adaylarımızı tanımadıkları kadar, AK Parti’nin çözüm için ortaya koyduğu kararlılığı da görmüyorlar. Bunu söyleyenler değişimden, dönüşümden çekiniyorlar. AK Parti hiçbir bölgeden çekilmiyor. Bir Azeri atasözü der ki, dertsizler yeryüzüne yüktür. Bizim derdimiz var. Bizi dert bu yollara düşürdü. Bizim derdiniz Türkiye sevdamız, Türkiye davamız. Siz tanımıyor olabilirsiniz, ismini duymamış olabilirsiniz. Ama bizim listemizdeki 550 kişi donanımlı, bilgili, yüreği millet aşkıyla dolu isimlerdir. Bu isimlerin içinde etnik ayrımcılık yapan bir kişi yok. Bu isimlerin içinde inanç ayrımı yapan bir kişi olamaz. Biz biriz beraberiz, bütünüz.

BAYRAKTAN RAHATSIZ OLANLAR VAR

Her etnik unsur hepsi bizim için saygındır. Hepsinin başımız gözümüz üstünde yeri var. Ayrım yok bizde. Biz de ne Türk milliyetçiliği ne Kürt milliyetçiliği var. Ama Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım demekten kaçınmayacaksın. Bu ay yıldızlı bayrakta kimi inciten bir şey var. Bu bayrağın rengi niçin birilerini rahatsız ediyor. Rahatsız etmemesi lazım. Bu bayrağın rengi tüm şehitlerimizin kanıdır. Bağımlı mı, köle mi olacaktık? O bizim bağımsızlığımızın simgesi. Bu ülkenin bu vatanın uğruna şehit olanları görmeyecekmiyiz. Her yıldız bir şehittir. Bunu böyle görmek lazım. İşte her şey burada gizli. Bu yüzden tek bayrak ve tek millet… Tek vatan.

TEK DEVLET

Bu devlet bizim. Bu bayrağın altında ikinci bir devlet asla düşünemeyiz. Ama ben hiçbir zaman tek dil demedim. Tek resmi dil ifadesi kullandım. Benim ülkemde herkes anadilini rahatlıkla konuşabilir, bunun önünü de biz açtık. Benim Kürt kardeşim kendi anadilini konuşabilir. Cezaevinde konuşabiliyor muydu? Şimdi konuşabiliyor mu? Konuşuyor. Bizden öncekiler niye bunu yapmadı? Bunların hiçbiri bir tehditle olmamıştır. Bu yılların tecrübesiyle olmuştur. Güneydoğu Anadolu’daki istismar kokan politikaları ancak biz çözebiliriz. Bu ülkede Kürt sorunu yok, Kürt kardeşlerimin sorunları vardır. Onlar da bu oyunu bozacaklar. Diyorlar ki, AK Parti güneydoğuda Kürt orjinli adayları çekti. Kürtlerin meselelerini sorun yapmayanları çekti. Ya bilmiyorlar ya cehalet yapıyor. Biz oradaki meselelere vakıf arkadaşlarımızı aday yaptık.

YGS İDDİALARI

Şuan CHP, MHP, BDP YGS üzerinden çok yoğun bir şekilde gençlerimizi istismar etmenin gayreti içindeler. 1.7 milyon gencin geleceğini, umutlarını siyasi malzemeye dönüştürerek rant sağlamanın çirkin gayretler içindeler. Bu çok açık söylüyorum ahlaksızlıktır, fırsatçılıktır. Eğer sınavda bir yanlış varsa, yasa dışı kirli ilişkiler varsa bunun karşısında tepki koyacak ilk kişi ben olurum. Bir tek kişinin kayırıldığına dair somut delil var mı? Yok. Ama yüreklerine şüphe düşürülecek, sokağa dökülecek bir genç kitle var. Gençlerimiz rahat olsunlar, gönül rahatlığı içinde ikinci sınava hazırlansınlar. İddiaları fırsatçılığa çevirenleri iyi görsünler. Taksim’de 2 bin kişiyi yürütmek birşey değil. Biz de onların karşısına 5 bin- 10 bin genci koyarız. Ama biz gerilimden yana değiliz. Bırakın kurumlar görevini yapsın.