AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, referandum sonrası ilçe ziyaretlerine başladı.

Aralık 16, 2010  

5  İLÇEDEN BAŞLADI

AK Parti İl başkan yardımcısı ve teşkilat başkanı Osman Özgenç ile birlikte toplam beş ilçeye teşekkür ziyaretlerinde bulunan Fikri Işık, teşkilatların yanı sıra belediye başkanlarını da ziyaret etti. Derince, Körfez, Dilovası, Gebze ve Darıca ilçe teşkilatlarını ve belediye başkanlarını ziyaret eden milletvekili Işık, tüm teşkilatlara, belediye başkanlarına, meclis üyelerine, il genel meclis üyelerine ve ilçedeki seçmenlere teşekkür etti.

DERİNCE’YE OKUL MÜJDESİ VERDİ

Işık, AK Parti Derince İlçe teşkilatı ve belediye başkanlığı ziyareti sonrası ilçe başkanı Mehmet Eryürek ve belediye başkanı Aziz Alemdar ile birlikte, 60 Evler Sahilinde bulunan Harikalar Sahilinde okul müdürleriyle birliklte öğle yemeği yedi. Derince İlçe Milli Eğitim müdürününde hazır bulunduğu yemekte, ilçedeki okulların müdürleri ile biraraya gelen Fikri Işık, yeni eğitim öğretim yılınında başarılar diledi. Işık yaptığı konuşmada, Derince’lilere müjde vererek başladı. Bundan sonraki hedeflerinin okullardaki öğrenci sayısının 30 ve altı olacağına dikket çeken milletvekili Fikri Işık; ” Hedefimizde ilimizin sıralamasını yükseltmek vardır. Bunu da sınıflardaki öğrenci sayısını 30 ve altına indirirsek başarabiliriz. İnşallah en kısa zamanda zemin etüdü çalışmasını beklediğimiz Derince E.M.L. nin ihalesini en kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Bunun yanı sıra Derince’mize Kız Meslek Lisesi çalışmalarımız da yer almaktadır ” dedi.

DİLOVASI HALKI DEMOKRASİYE İNANCINI SANDIKTA GÖSTERMİŞTİR

Daha sonra Diovası ilçe teşkilatını ziyaret eden Fikri Işık, burada partililer tarafından karşılandı. Işık yaptığı konuşmada, ” Dilovası halkı Kocaelin’de %80 in üstünde bir EVET oyu ile, demokrasiye ne kadar inandıklarını göstermiştir. Bunun için teşkilatla el ele veren belediye başkanına, ilçe başkanınına, meclis üyelerine, il genel meclis üyelerine, sandık müşayitlerine ve Dilovası halkına teşekkür ediyorum ” dedi.

TÜRK HALKI TARİH YAZMIŞTIR
AK Parti Gebze ilçe teşkilatını ziyaret eden Fikri Işık yaptığı açıklamada, Türk halkının 12 Eylül günü tarih yazdığını söyledi. İleride tarihçilerin referandumu yazacaklarını belirten Işık, bunun öneminin daha sonra anlaşılacağını ifade etti. Tarih yazmanın tarih yapmak kadar önemli olduğunun altını çizen Işık, 12 Eylül 2010 tarihinin 1980 darbesinin izlerinin silindiği tarih olarak kayıtlara geçtiğini söyledi. Gebze halkına verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Işık, çok önemli bir başarının yakalandığını kaydetti. Işık seçmenin kanaatinin oluşmasında önemli rol oynayan teşkilatlara da ayrı teşekkür etti.

Körfez belediye başkanı ve meclis üyelerini makamında ziyaret eden Fikri Işık, ardından AK Parti Körfez ilçe binasına geçerek, teşkilat mensuplarına teşekkür etti. Daha sonra Darıca Belediye başkanını ziyaret eden Işık, AK Parti Darıca İlçe başkanlığına giderek partililere teşekkür etti.