AK PARTİ TABANI SEVİNİR

Mart 7, 2015  

 

 Başlıksız-1 kopya

Işık: “11. Cumhurbaşkanımızın siyasete dönme arzusu olursa bu tabii ki sadece beni değil, bütün AK Parti tabanını sevindirir

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, İzmit’te gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinde vatandaşlarla sohbet etti.

Burada bir gazetecinin “Abdullah Gül’ün siyasete gireceği yönündeki tartışmaları nasıl değerlendiriyorsunuz” yönündeki sorusu üzerine Işık, “Dün sayın Cumhurbaşkanımız da ifade etti. 11. Cumhurbaşkanımızın siyasete dönme arzusu olursa bu tabii ki sadece beni değil, bütün AK Parti tabanını sevindirir. Böyle bir şey olursa Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi hayırlı ve güzel bir iş olur. Bundan büyük bir memnuniyet duyarız” karşılığını verdi.

Işık, İzmit’te yapılması planlanan şehir hastanesinde gelinen son durum hakkındaki soruya ilişkin ise hastane yerinin eski bir askeri bölge olmasından dolayı inşaat şirketinin, zeminde mayın olabileceği endişesi üzerine tarama yapmak için ekstra süre talep ettiğini ifade ederek, çalışmanın bu nedenle yavaş ilerlediğini bildirdi.

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde tabla çalışmalarının başladığını anlatan Işık, aralık ayında üzerinden araçların geçeceğini söyledi.

Bakan Işık, köprünün iki ayak arasındaki açıklık açısından dünyanın en uzun 3. köprüsü olduğunu belirterek, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün de genişlik açısından dünyanın en geniş köprüsü olduğu bilgisini verdi.