“AK PARTİ TUTAMAYACAĞI SÖZLER VERMEZ”

Kasım 7, 2015  

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: “AK Parti, tutamayacağı sözü vermez, verdiği sözü de tutar”

AK PARTI

 

 “7 Haziran’dan sonra HDP, verilen desteği yanlış okudu, yanlış okuduğu için de milletimiz onun kredisini hemen çekti”

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, partisinin asgari ücrete yönelik vaatlerine ilişkin, “AK Parti, tutamayacağı sözü vermez, verdiği sözü de tutar” dedi.

 

Işık, AK Parti Dilovası İlçe Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, ilçe halkının ülkenin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne sahip çıktığını 1 Kasım’da da gösterdiğini söyledi.

 

Başarılarının tesadüf olmadığını, alınan sonuçta teşkilatlarının yoğun çalışmalarının büyük payı olduğunu dile getiren Işık, “13 yıldır bizi ayakta tutan en önemli unsur, verdiğimiz sözü yerine getirmektir. Muhalefet bin 500 lira asgari ücret sözü verdi. AK Parti ‘Bin 300 lira’ diyince bütün tartışmalar kesildi. Muhalefet milletvekilleri inanamıyorlar. Neden? Size halk inanmıyor ki. AK Parti, tutamayacağı sözü vermez, verdiği sözü de tutar” diye konuştu.

 

 “Bizim kitabımızda ayrımcılık yazmaz”

 

Işık, dava şuuruyla hareket ettiklerini vurgulayarak, “7 Haziran’dan sonra HDP, verilen desteği yanlış okudu, yanlış okuduğu için de milletimiz onun kredisini hemen çekti. 7 Haziran’dan sonra ortaya çıkan tabloyu Türkiye’nin zaafı olarak algılayan çevreler yanıldılar. Türkiye’siz bölgede adım atılamayacağı gerçeğini halkımız 1 Kasım’da bir kez daha sandıkta ortaya koydu” ifadesini kullandı.

 

Önlerinde güzel bir dönem olduğuna işaret eden Bakan Fikri Işık, şunları kaydetti:

 

“Burada kazanan bütün Dilovası, Kocaeli olacak. Biz birlikte Türkiye’yiz. Bizim kitabımızda ayrımcılık yazmaz. Bizim kitabımızda insanın insan olmaktan kaynaklanan haklarıyla ilgili en küçük tereddüt yazmaz. Bunu Dilovası ve Türkiye de gördüğü için 13 yıldır AK Parti’ye destek veriyor. 1 Kasım’da bunu arttırarak sürdürdü. 7 Haziran seçimlerinde vatandaşların verdiği mesajı iyi okuduk. Buna göre 1 Kasım seçimlerine hazırlandık. Milletimiz bize ihtiyacımız olan desteği verdi. 317 milletvekiliyle TBMM’nin en büyük grubuyuz. Bizden sonraki 2. büyük grup bizim yarımız kadar bile milletvekiline sahip değil.”

 

Işık, daha sonra, 1 Kasım seçimlerinde görme engelli seçmene “oy kullandırılması” sırasında HDP’li sandık görevlileriyle çıkan kavgada yaralanan AK Parti’li sandık görevlileri İsmail Ramazanoğlu ve Sedat Toksoy’u evlerinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.