AK PARTİMİZİN 13. YAŞI KUTLU OLSUN

Ağustos 14, 2014  

 milletin partisi

Büyük umutlarla kurulan ve tarihimize geçen büyük işlere imza atan AK Parti bugün 13’üncü yaşını kutlamaktadır.

AK Parti 13 yıl boyunca milletimizin teveccühü ve desteğiyle gelişip büyümüştür. Partimiz bugün milletimizin umutlarının, değişim, dönüşüm ve yenilik beklentilerinin adresidir.

AK Parti yaptığı demokratik reformlarla ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına büyük güç katmıştır.

Partimizin iktidarı döneminde AB ile üyelik müzakereleri başlamış,  ekonomimiz yaklaşık dört kat büyürken, demokrasimiz üzerindeki askeri ve bürokratik vesayete son verilmiştir.

AK Parti özgürlüklerin önünü açmış, değişimin öncülüğünü yapmıştır. Din ve inanç özgürlüğü, düşüncü ve kanaat özgürlüğü, farklı kimlik ve kültürler üzerindeki baskılar AK Parti iktidarı döneminde son bulmuştur.

Büyük reformları başaran AK Parti önümüzdeki dönemde de değişimin ve dönüşümün güvencesi, milletimizin umutlarının temsilcisi olmaya devam edecektir.

AK Parti’de çözülme, dağılma ve iktidar kavgası bekleyenler her zamanki gibi sükut-u hayale uğrayacaklardır.

AK Parti milletimizle derin ittifakı asla bitirmeyecek, halkımızla el ele güçlü bir şekilde 2023 hedeflerimize doğru yürümeye devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, Adalet ve Kalkınma Partimizin 13’üncü kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, tüm teşkilat mensuplarımıza, çalışanlarımıza ve aziz milletimize sevgi ve selamlarımı iletiyorum.