“ALLAH’IN İZNİYLE BİZE KİMSE BOYUN EĞDİREMEYECEK”

Ocak 15, 2014  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de

“AK PARTİ’NİN VARLIK SEBEBİNİN BİRİNCİSİ YOLSUZLUKLA MÜCADELEDİR”

” Biz, ‘tüyü bitmemiş yetimin hakkına kim el uzatırsa eli kırılsın’ anlayışındayız”

AK Parti Kandıra İlçe Teşkilatı Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Işık, Türkiye’nin güçlendiği dönemlerde bazı sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını söyledi.

Türkiye’nin silkinip ayağa kalktığı zaman neleri başarabileceğini bilen mihraklar olduğunu vurgulayan Işık, şunları kaydetti:

“Bu ülkenin yükselişinin durdurulmaması durumunda kendi kültürlerinin nasıl erozyona uğrayacağının farkında olan elbette bir takım güç odakları var. Bunlar da Türkiye’nin her silkinişinde, her ayağa kalktığında mutlaka ayağından tutup, eteğinden tutup çekmek gibi bir misyonla çalışıyor. Ülkede demokrasi gelişmesin, halkın iradesi yönetime tam yansımasın, egemenler egemenliklerini demokratik olmayan yollardan sürdürsün diye gösterdikleri pek çok çabanın farkındayız.”

AK Parti’nin sandıkla iktidara geldiğini, emaneti halktan aldıklarını anlatan Işık, Türkiye’nin her alanda büyüdüğünü, bazı odakların bundan rahatsızlık duyduğunu söyledi

Türkiye’nin namerde muhtaç olmadığına dikkati çeken Işık, şöyle konuştu:

“Bu ülke artık kendi geleceğini kendi şekillendirebiliyor. Elbette bunun rahatsız ettiği bir takım güçler olabilir. Onların da zaman zaman devreye soktukları yöntemler var. En son karşı karşıya kaldığımız yöntem, yolsuzluk maskesi altında, Türkiye’de hükümeti düşürme ve millet iradesine aykırı şekilde yeni bir yapılanma oluşturma gayretidir. Eğer bugün Türkiye’de yolsuzluklar olsaydı, Marmaray açılamazdı. Bir zamanlar ‘patates deposu yapalım mı’ diye tartışılan Bolu tüneli gibi onlarca tünel yapılamazdı. Devasa barajlar yapılamazdı. AK Parti’nin varlık sebebinin birincisi yolsuzlukla mücadeledir. Biz, ‘tüyü bitmemiş yetimin hakkına kim el uzatırsa eli kırılsın’ anlayışındayız.”

 Halk Bankası’nın ne işi var?

“Bu yolsuzluk operasyonuysa Halk Bankası’nın ne işi var bunun içinde?” diye soran Işık, kişinin, suçu sabit olana kadar suçsuz olduğunu, “çamur at, tutmasa da izi kalsın” anlayışıyla yapılan yaygaralara pabuç bırakmayacaklarını vurguladı.

“İHH’ya bu dünyada kim karşı? Mavi Marmaray’a kim operasyon düzenlediyse o karşı. İyi de bizim savcılara ne oluyor?

Bakan Fikri Işık net konuştu. “Sen Suriye’deki Türkmen kardeşlerimize gönderilen yardımı güya terör örgütlerine yardım gerekçesiyle durduruyorsun, oradaki kan kardeşlerimize can kardeşlerimize, din kardeşlerimize yardımın gitmesini engelliyorsun ama öte taraftan Reyhanlı’da canlarımız şehit olmuş, onlarla ilgili bir hafta kılını kıpırdatmıyorsun. Bu nasıl bir yargı anlayışı” dedi.

 “Allah izniyle bize kimse boyun eğdiremeyecek”

Herkesin artık bazı gerçekleri görmeye başladığını ifade eden Işık, şunları söyledi:

“Bugüne kadar samimiyetle gayret eden insanlarımız, perdenin arkasından artık ne döndüğünü artık anlamaya başladı. Bizim asla hizmetin, camianın tabanındaki samimi insanlarla işimiz yok. Onlar her zaman başımızın üstünde ama bu camianın karar mekanizmalarına çöreklenmiş bir çete varsa o çeteyi bulup, çıkarmak ve bu milletin sırtından atmak da bizim boynumuzun borcudur. Bunu da yapacağız inşallah. Türkiye demokrasisi üzerindeki son vesayeti de inşallah kaldıracağız. Hiç merak etmeyin mutlaka gereken yapılacak. Allah’a şükürler olsun ki biz birlik ve beraberliğimizi bozmadıkça Allah başımızdan eksik etmesin, Sayın Başbakanımız başımızda olduğu sürece ve aziz milletimiz de desteğini esirgemediği sürece, Allah izniyle bize kimse boyun eğdiremeyecek.”

“30 Mart artık yerel seçim olmaktan çıktı”

Bu sürecin halk arasında nasıl bir etkiye neden olduğunu anlamak için sürekli anketler yaptırdıklarını dile getiren Işık, “Allah’a şükürler olsun partimizin oy oranında,  bu kadar yaygaraya, bu kadar kara propagandaya rağmen, aklını ayakkabı kutusuna koyanların bu kadar kara propagandasına rağmen oy oranımızda bir düşme yok” dedi

30 Mart seçimlerinin, bütün dünyada en çok takip edilen seçimlerden biri olacağını aktaran Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı, “Türkiye üzerinde operasyon yapanlara, öyle bir cevap vermeliyiz ki bir daha sadece Türkiye’ye değil, başka hiçbir ülkeye operasyon yapma cüretini de cesaretini de gösteremesinler. Biz bunu başaracağımıza inanıyoruz” ifadesini kullandı.