AK PARTİ’YE OY VEREREK KARDEŞLİĞİ HUZURU SEÇİN…

Mart 17, 2014  

 

IMG_2087IMG_2081IMG_2067IMG_1859

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Şimdi ben bu paralel yapıya soruyorum; bir Başbakan’ı ancak başka bir ülkenin istihbaratı dinlediğine göre sen hangi istihbarat örgütü adına çalışıyorsun, taşeronluğunu yapıyorsun?” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a giden Bakan Işık, beraberinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Oya Eronat, Mine Lök Beyaz, Süleyman Hamzaoğulları ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Galip Ensarioğlu ile Çermik ilçesinde partisince düzenlenen mitinge katıldı.

Bakan Işık, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin her köşesinde iş ve aş olsun, insanlar mutlu olsun, insanlar geleceğe ümitle baksın diye gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

Bunu gerçekleştirmek için çok büyük adımlar attıklarını, çok büyük gelişmeler katettiklerini ifade eden Bakan Işık, ancak Diyarbakır’ın Türkiye’nın bu gelişmesinden arzu ettikleri kadar faydalanamadığını belirtti.

“Bunun en temel sebebini siz biliyorsunuz; huzurun, barışın olmadığı yerde iş olmuyor, aş olmuyor. Bunun yerine göç oluyor. Niye Çermik, Diyarbakır insanı göç etsin? Kendi ata yurdunda kazansın, ata yurdunda çalışsın, kendi yurdunda mutlu şekilde yaşasın. İnşallah bu barış sürecini, çözüm sürecini kalıcı bahara çevireceğiz ve Allah’ın izniyle Diyarbakır sadece Türkiye’nin değil bölgenin en önemli cazibe merkezlerinden biri olacak” diyen Bakan Işık, isteklerinin çözüm, barış ve kardeşlik sürecinin başarıya ulaşması ile bölgede ve ülkede bir daha kan ve gözyaşının olmaması, anaların ağlamaması olduğunu vurguladı.

“Allah’ın izniyle bu kumpas tutmadı, tutmayacak. Bunlara 30 Mart’ta öyle bir şamar atacaksınız ki; felekleri şaşacak, bir daha kendilerine gelemeyecekler” ifadelerini kullanan Bakan Işık, şunları kaydetti: “Bir de ‘yolsuzluk var’ diyorlar. Yol ile yolsuzluk bir arada olmaz. Yol varsa demek ki kaynak yola aktarılmıştır, yolsuzluk yoktur. Eğer yolsuzluk varsa siz yol yapmaya kaynak bulamazsınız. Türkiye 19 bin kilometre yolu yaptıysa, yolsuzluk yok, yol var demektir. Önceki hükümetler yolsuzluk yaptıkları için yol yapamadılar. Siz oyunun farkındasınız, siz Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti’nin ve Türkiye’nin başından götürülme projesinin farkındasınız. Biz de diyoruz ki; Allah göstermesin. Eğer Türkiye’de Recep Tayyip Erdoğan iktidardan gider, Türkiye’nin istikrarı bozulursa, sadece bozulan istikrar olmaz. Allah korusun, barış süreci de bozulur, kardeşliğimize de zarar gelir ve Türkiye o eski günlere tekrar dönebilir. Allah esirgesin. Bunun için AK Parti’ye vereceğiniz her oy kardeşliğe, barışa ve huzura vereceğiniz oy anlamına geliyor.”