AK PARTİ’Yİ DİZAYN EDEMEDİLER

Mart 27, 2014  

 

IMG_6448

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “O kaset komplosunun kime yaradığını herkes düşünsün. Başta Sayın Baykal düşünsün. AK Parti’yi dizayn edemeyince CHP’yi dizayn etmeye çalıştılar. Arkasından da MHP’yi dizayn etmeye çalıştılar ama hedefleri AK Parti’ydi” dedi.

Işık, sanayici ve iş adamlarıyla TİGEM Tesisleri’nde düzenlenen yemekte bir araya geldi. Burada konuşan Işık, AK Parti’nin milletin iradesiyle iktidara geldiğini belirterek, “Biz demokrasiye ve milli iradeye inanan bir siyasi partiyiz ve inanan insanlarız. Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir. Yalova’da, Türkiye’de millet ne derse o olur. Biz asla ne paralel yapıların peşine ne de vesayetçilerin peşine takılarak iktidar arayan parti olmadık. Millete ve milletin gücüne güvenerek iktidar olmayı arzu ettik. 2002′ 3 Kasım’ında da sizlerin desteği, milletimizin net iradesi sonucunda iktidara geldik. O gün bugündür sizin verdiğiniz desteğe, sizlere hizmet vererek teşekkür etmenin gayreti içerisindeyiz. Gece-gündüz çalışıyoruz. 12 yıllık bir iktidar ama Başbakanımıza bir bakın her gün kaç miting yapıyor. Her mitingi de cumhuriyet tarihinin rekorlarını kıran sayılara ulaşıyor” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kocaeli mitingini İzmit’te yapmaya cesaret edemediğini, Gebze’ye aldığını söyleyen Işık, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Aldığımız rakam 6-7 bin kişi. AK Parti’nin Kocaeli mitingi minimum 120 bin kişi. Öyle İstanbul’un rezidansında, Ankara’nın rezidansında iktidar arayanlara bu millet iktidar vermez. Paralel yapının cebine girerek Türkiye’de iktidar olamazsınız. Siz belki kasetle genel başkan olabilirsiniz. Şimdi paralel yapıyla işbirliği içinde o kasetin faturasını Sayın Başbakanımıza çıkarmaya çalışıyorlar. Değerli arkadaşlar o anda ben de Sayın Başbakanımızın yanındaydım. Sayın Başbakanımızın nasıl tepki verdiğinin en yakın şahitlerinden biri de benim. ‘Böyle rezillik mi olur’ dedi ve o zaman Binali Bey’e talimat verdi: ‘Hemen, derhal müdahale edin ve o şeyi kaldırın.’ Şimdi diyet borcu mudur bilmiyorum. Paralel yapıyla beraber bu işin faturasını Sayın Başbakanımıza çıkarmaya çalışıyorlar. Hiç kusura bakmayın. O kaset komplosunun kime yaradığını herkes düşünsün. Başta Sayın Baykal düşünsün. AK Parti’yi dizayn edemeyince CHP’yi dizayn etmeye çalıştılar. Arkasından da MHP’yi dizayn etmeye çalıştılar ama hedefleri AK Parti’ydi. AK Parti’yi dizayn etmeye çalıştılar Allah’a şükürler olsun ki Başbakanımızın dik duruşu, teşkilatlarımızın, milletvekillerimizin dik duruşu böyle bir projenin hayata geçmesini önledi ama CHP’yi kolaylıkla dizayn ettiler.”

”Bir kasetle genel başkanı değiştirmeyi başardılar”

”Bir kasetle genel başkanı değiştirmeyi başardılar” diyen Işık, ”Şimdi bu zat bir kasetle genel başkan oldu ya. İkinci montaj kasetle de başbakan olma hayalini görmeye başladı ama söylüyoruz. Genel başkan olmanın yolu Yalova’dan geçer. Geleceksin Yalova’ya, Yalova’daki insanımızı ikna edeceksin. Projelerini ortaya koyacaksın. Türkiye ile ilgili hayallerini, hedeflerini ortaya koyacaksın. İnsanları inandıracaksın, sandıkta oyunu alacaksın. Öyle başbakan olacaksın eğer olabiliyorsan” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin AK Parti iktidarı süresinde önemli ölçüde geliştiğine dikkati çeken Işık, şunları kaydetti:

“Bu ülkede artık Allah’a şükürler olsun kendi tüfeğimizi, topumuzu, tankımızı, gemimizi, füzemizi, insansız hava aracımızı, helikopterimizi, uydumuzu kendimiz yapıyoruz. İnşallah 2023 yılında da yüzde 100 yerli mühendislik, dizayn ve yazılımla kendi savaş uçağımızı da kendimiz yapmış olacağız. Geçen gün gazetelerde bir haber vardı, ‘Antalya’dan bir gemiden fırlatılan bir füze Konya’daki bir otobüsün üst camından girdi ve otobüsü infilak ettirdi.’ O füzenin adı SOM füzesi. Öyle Amerika’dan milyon dolarlarla ödenerek alınan bir füze değil. Tamamen TÜBİTAK tarafından geliştirilen, yüzde 100 yerli mühendislik ve dizaynla geliştirilen bir füze. Şimdi F-35 savaş uçaklarının üretiminde Türkiye de ortak. Bütün F-35 savaş uçaklarına o füze takılacak.”

”Derdin siyaseti dizayn etmek, demokrasiye kumpas kurmak”

Bakan Işık, Türkiye’nin geldiği durumun başkalarını rahatsız ettiğini dile getirerek, şöyle devam etti: “Ben eminim ki bu topraklarda yaşayan, kendini bu vatana ait hisseden her vatandaşın gurur duyacağı bir şeydir ama eminim ki birilerinin de uykuları kaçıyor. Daha düne kadar her şeyi dışarıdan milyar dolarla alan ülke artık bu silahları kendi üretiyor ve artık dışarıya satıyor. Sizin silah pazarınız sizin rakibiniz olmaya başladı ama birilerinin uykusunu kaçırması normal. Benim uykum kaçacağına senin uykun kaçsın deyip Türkiye’de taşeronlar kullanılarak memleketi içeriden karıştırmanın gayretini de biliyoruz. Son yaşadığımız süreci bu gözle, bu anlayışla değerlendirin. Efendim yolsuzluk operasyonuymuş. Eğer yolsuzluk operasyonu olsaydı 2008’de başladığı dosyayı 2013 yılı Aralık ayına kadar bekletmezdi. Niyetin yolsuzlukla mücadele olsaydı 2008’den başladın bu dosyaya. 6 aydır hazırlık dönemi, en fazla 1 yıldır. 1 yılda bitirirdi. 2009 yılında getirirdin açardın davayı ben seni ayakta alkışlardım, ‘memlekete yolsuzlukla mücadelede savcı vardır’ diye ama o dosyayı oradan, yıllarca raflarda beklettin, bazı eksik gedik dosyaları birleştirip tahrip gücü artırsın diye bir de içerisinde sipariş bir Halk Bankasını da ekleyip bir günde operasyon yapmaya kalkarsan ben senin yolsuzlukla mücadele ettiğine kesinlikle inanmam. Senin derdin başka. Seçime 3 ay kala senin belli derdin siyaseti dizayn etmek, demokrasiye kumpas kurmak. Elbette şunun altını çizerek söylüyoruz kim yanlış yaparsa, kim tüyü bitmemiş yetimin hakkını yerse burnundan fitil fitil gelsin ve gelecek. Biz hem dünyada hem ahirette hesaba inanan insanlarız.”