AKGENÇ İZMİT FİKRİ IŞIK’LA GÜNDEMİ TARTIŞTI

Şubat 6, 2013  

SHM programı kapsamında bu hafta Ak Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş’un evinde buluşan gençler TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ile gündemi değerlendirdiler. Programa İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu, İzmit Gençlik Kolları Yönetim Kurulu ve bu güne kadar oy kullanmamış, siyasi çalışmalarda bulunmamış otuza yakın genç katıldı.

Gençler Işık’ı Tebrik Etti

Ak Parti İzmit Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş, açılış konuşmasında ilk önce Milletvekili Fikri Işık’ı tebrik etti. Konuşmasında “ Sayın Vekilim öncelikle bizim Ankara’da grup toplantısını izlemeye geldiğimiz gün size yeni bir görev tebliğ edildi. Bu görevinizde size başarılar dilerim. Bu görevi layıkıyla yerine getireceğinizden şüphemiz yok. Düzenlediğimiz bu programa da geldiğiniz için arkadaşlar adına teşekkür ederim” dedi. Milletvekili Fikri Işık da bu programı organize eden Ak Parti İzmit Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyleyerek sözlerine başladı, ardından kendini tanıttı ve tek tek programa katılan gençlerle tanıştı.

Ya silah bırakacaklar, Ya da silah bırakacaklar

Gençlerden terörün ne zaman biteceği ile ilgili gelen soruya Fikri Işık şöyle yanıtladı “Terörle mücadeleye kararlılıkla devam ediyoruz. Dağdaki eli silahlı teröristlere karşı mücadelemiz aralıksız devam ediyor. Aynı anda terör örgütünün silah bırakması için de görüşmeler sürüyor. Terör örgütü çok büyük kayıplar verdi. Terör örgütlerinin ana merkezlerini birer birer dağıtıyoruz. Terör örgütü de silah bırakmaya doğru gidiyor. Bu sorunu eninde sonunda çözeceğiz. Türkiye terör sorunu ile uğraşırsa büyüyemez, refaha eremez, terör örgütü silah bırakırsa Türkiye uçar gider diye bu sorunun çözülmesini istemeyen güçler var. Şimdi biz askeri, özel harekâtı koordine ettik. Artık bizim askerimiz mağara basıyor. Duvar delen mermilerle operasyon yapıyoruz.Son Teknoloji silahları kendimiz üretiyoruz. Ama tabi bu iş öldürmekle çözülmez. Hem terörle mücadelemiz karalılıkla sürecek hem de örgütün silah bırakması için görüşmeler yapılacak. Ordumuz da güçlü olacak, caydırıcı olacak teknolojisi her geçen gün gelişecek. Zaten son çırpınışlarını yapıyor örgüt. İnanıyorum ki yakın zamanda da terör sorunu kalmayacaktır. Bizim dünya liginde oynamamız gerekiyor. Türkiye’de kaşınacak başka bir yara bırakmamız lazım. Dünya gelişme sürecindeyken bizi sağ-sol ayrımcılığı ile uğraştırdılar. Sonra Alevi-Sünni çatışması, daha sonra ve günümüzde de Terör sorunu ile bizi oyalamaya çalışıyorlar. Ama artık bizim milletimiz gözünü açtı. Fırsat vermiyoruz bunlara” dedi.

Esed demokrasiye geçmeyerek kendi sonunu getirdi

Işık, Suriye ile ilişkilerimizin neden bozulduğunu soran gence şöyle cevap verdi “Başbakanımız defalarca Esad’la görüştü. Her görüşmesinde  reform yapmasını söyledi. Demokrasiye geç, Bu halk seni tekrar seçer dedi. Fakat hiçbir reform uygulamadı Esad. Tam aksine kendi halkına zulmetmeye, öldürmeye başladı. Kendi halkına zulmedenle bizim ilişkilerimizin iyi olması mümkün değil. Esed demokrasiye geçmeyerek kendi sonunu getirdi” dedi.

Hedefimiz AB Standartlarını Yakalamak

Gençlerin sorularının ardı arkası kesilmedi. Bir soruda da Avrupa Birliği süreci soruldu. Fikri Işık’ın verdiği cevap ise şöyle oldu “ Burada önemli olan Avrupa Birliği’ne girmek değil bence, o standartları yakalamak. Çok şükür bugün birçok alanda bu standartların üstündeyiz. Aslında bizi alsınlar diye yalvarır bir tutum içinde değiliz. Başbakanımızı da takip ediyorsunuzdur bunun en güzel örneğini geçtiğimiz haftalarda verdi.  Sayın Başbakan  “Rusya Devlet Başkanı Sayın Putin’e ‘bizi Şanghay Beşlisi içine alın biz de AB ile ilişkileri gözden geçirelim ” dediğini söyledi. Bizim asıl hedefimiz ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak” dedi.

Son olarak yerli araçla ilgili yöneltilen soruları cevaplayan Işık, En büyük sorunun akümülatör olduğunu tüm Ar-Ge birimlerinin şimdi bu teknolojiyi geliştirmek için çabaladığını söyledi. İnşallah bununda çözüleceği müjdesini verdi.

Toplantı sonunda çay ve ikramlar eşliğinde sohbet edildi. Hatıra fotoğrafının ardından Milletvekili Fikri Işık Ankara’ya gitmek üzere ayrıldı.