ALGI OPERASYONLARINA İNANMAYIN

Aralık 17, 2014  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Cumhuriyet tarihi boyunca biz 6 bin 100 kilometre duble yol yapmışız. Şu anda AK Parti iktidarı döneminde 17 bin 500 kilometre duble yol yapmışız. Eğer bu kaynakları yola aktarıyorsanız yolsuzluğa bu kaynak gitmiyor. Birilerinin algı operasyonlarına inanmayın” dedi.

 

Başlıksız-5 kopya

 

Işık, Gebze Ticaret Odası (GTO) ziyaretinde, ilçeye iktidarları döneminde önemli hizmetler yapıldığını belirterek, GTO’nun projeleri arasında yer alan madde bağımlılığı alanındaki bilinçlendirme çalışmasını takdir ettiğini söyledi.

Hükümet olarak uyuşturucu suçunu, “terör suçu sayan” bir düzenleme yaptıklarını ifade eden Işık, uyuşturucuyla mücadelenin, terörle mücadeleden farksız olduğunu kaydetti.

Işık, yeni kurulan Gebze Teknik Üniversitesi’nin bölgedeki sanayi, TÜBİTAK, TSE ve diğer tekno bölgelerle çalışmalar yapacağını dile getirerek, üniversiteyi Türkiye’nin ve dünyanın en önemlileri arasına girmesini hedeflediklerini bildirdi.

Işık, Gebze’de başlatılan Bilişim Vadisi Projesi’ni hızla sürdürdüklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Bilişim Vadisi’nde altyapı çalışmalarımız başladı. İlk 2 etabın altyapısını mayıs ayında bitireceğiz. Üstyapı ihalesini de ocak ayında yapmayı hedefliyoruz. Göreceksiniz, dünyanın önemli firmaları orada Ar-Ge merkezi kuracaklar. Gebze bilgi ve iletişim teknolojileri alanında Türkiye’nin değil bölgenin en önemli merkezi haline geliyor. Bununla ilgili dikkatli ve kararlı çalışma yürütüyoruz. Gebze’de eğitim altyapısına ağırlık verilmeli. Şu anda 100 bine yakın bilgi iletişim sektöründe insan açığımız var. Onun için okulla ilgili protokolü önemsiyorum.”

– “Birilerinin algı operasyonlarına inanmayın”

Bakan Işık, yolsuzluk iddialarına değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yolsuzluk, yolsuzluk diye bir terane tutturdu gidiyorlar. Bu kadar büyük yatırımlar yapan ülke, eğer yolsuzluğa para harcasa buralara kaynak bulabilir mi? Sadece Gebze’yle ilgili projeleri konuştuk. Bunları öyle ‘yapacağız’ değil, takvimini söylüyoruz. Yolla, yolsuzluk bir arada olmaz. Eğer yolsuzluk varsa yola kaynak bulamazsınız. Eğer bu kadar yoğun yol yapıyorsanız. Cumhuriyet tarihi boyunca biz 6 bin 100 kilometre duble yol yapmışız. Şu anda AK Parti iktidarı döneminde 17 bin 500 kilometre duble yol yapmışız. Eğer bu kaynakları yola aktarıyorsanız, yolsuzluğa bu kaynak gitmiyor. Birilerinin algı operasyonlarına inanmayın. Ülkemiz, geleceğe emin adımlarla ilerliyor, hiçbirinizin tereddüdü olmasın. Biz yolsuzluk yapılan dönemlerde milletin namerde nasıl muhtaç olduğunu biliyoruz. O açıdan gönlünüz ferah olsun. Türkiye büyümeye, gelişmeye devam edecek.”