ALİKAHYA ZİYARETİ

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Alikahya’da çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Işık’a Alikahya ziyaretinde Ak Parti il yönetim kurulu üyeleri Yaşar Can ve Adnan Turan, İzmit ilçe yönetim kurulu üyeleri Fikret Kara, Ali Kılınç, Sacit Çetin ve eski belde başkanı Hamdi Parlak eşlik ettiler.

 


 


Atatürk Mahallesi Okul İnşaatında İnceleme


 


Kocaeli Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim komisyonu üyesi Fikri Işık ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, müdür yardımcısı Ali Osman Karabayır ve milli eğitim müdürlüğünün diğer yetkilileri ile beraber Atatürk mahallesinde yapımı devam okul inşaatında incelemelerde bulundu. Yetkililerden okul projesi hakkında bilgi alan Işık burada yaptığı açıklamada” Okul inşaatı bitme aşamasında, hizmete girdiğinde bölgeye canlılık katacaktır. Bu okul dışında İzmit ilçesinde Yenişehir mahallesinde yeni bir okul, 28 Haziran Mahallesinde ek bina inşaatları da devam ediyor. Bunların dışında ihale hazırlıkları süren projeler de var. Hedefimiz tüm okullarda tekli eğitim ve 30 kişilik sınıflara geçmek” dedi.

 


 


Alikahya Merkez’de Vatandaşla Sohbet


 


Atatürk Mahallesi’ndeki incelemelerin ardından Merkez Mahallesi’ne geçen Işık burada merkez kıraathanesinde vatandaşlarla sohbet etme imkanı buldu. Merkez Mahallesi Muhtarı Ayhan Gökmen ve Atatürk Mahallesi Muhtarı Cemil Marul’un da katıldığı programda Işık güncel konular hakkında Alikahyalılara bilgiler verdi. Orman arazileri hakkında sorulan sorular üzerine Işık; 2B arazileri ile ilgili tespit çalışmalarını başlattıklarını, Alikahya’da da bu çalışmaların sürdüğünü söyledi. Bu tespitlerin bitmesinden sonra yasal düzenleme ile öncelik üzerinde oturanlara olmak kaydıyla yerlerin vatandaşa satılmasının düşünüldüğünü söyledi.