“ANADOLU AJANSI GÜVEN DUYULAN BİR MARKADIR”

Nisan 6, 2015  

Başlıksız-1

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:

“Anadolu Ajansı, izlediği ilkeli, doğru ve tarafsız haber anlayışıyla, çok yönlü ve hızlı haber akışıyla hem yurt içinde hem de yurt dışında güven duyulan bir marka olmuştur”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Anadolu Ajansının (AA) izlediği ilkeli, doğru ve tarafsız haber anlayışıyla, çok yönlü ve hızlı haber akışıyla hem yurt içinde hem de yurt dışında güven duyulan marka olduğunu söyledi.

Işık, AA’nın 95. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, birçok ilke imza atan AA’nın dünyada da kabul gören örnek ve öncü kuruluş olduğunu anlattı.

AA’nın 95. yaş gününü kutlayan Işık, şöyle konuştu:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün emirleriyle, Türk milletinin sesini ülkeye ve dünyaya duyurmak için kurulan Anadolu Ajansı, bu görevini 95 yıldır en iyi şekilde yaparak, Türk basınının gelişmesine büyük katkılar sağlamıştır. Atatürk’ün sözüyle ‘basın, ulusun genel sesidir’ anlayışını yaşatan Anadolu Ajansı, basın camiamız içinde okul vazifesi görmüştür. Anadolu Ajansı, oluşturduğu haber akademisinde yetiştirdiği eğitimli ve kaliteli personeli ve yüksek teknolojiyi kullanan hizmet kalitesiyle, farklı dillerdeki yayınlarıyla önemli atılımlar gerçekleştirmiştir.”

Işık, milletin sesi AA’nın, büyük hızla kalkınmaya devam eden, güçlenen ve uluslararası aktör haline gelen Türkiye’nin sesini dünyaya daha gür yansıtacağını vurgulayarak, “Anadolu Ajansı, izlediği ilkeli, doğru ve tarafsız haber anlayışıyla, çok yönlü ve hızlı haber akışı ile hem yurt içinde hem de yurt dışında güven duyulan marka olmuştur” ifadesini kullandı.

AA’nın başarılarında emeği geçenleri tebrik eden, merhum basın emekçilerini rahmetle andığını kaydeden Işık, “Bu vesileyle çalışmalarınızda başarılar diliyor, Anadolu Ajansı mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum” dedi.