ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ GÖRÜŞME

Şubat 17, 2013  

TBMM Milli Eğitim, Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Fikri Işık Anadolu Üniversitesi Rektörü ve heyeti ile açıköğretim sistemi ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Işık ”Elektronik Ortamda Açık Uçlu Soru İle Sınav Yapılabilmeli”

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, , rektör yardımcıları, Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kerim Banar ve üniversitenin diğer yöneticilerinden oluşan heyet TBMM Milli Eğitim, Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Fikri Işık’ı meclisteki makamında ziyaret ettiler. Bir milyondan fazla öğrencinin devam ettiği açıköğretim ile ilgili yeni yapılan düzenlemeler hakkında Işık’a bilgi veren heyet yeni projeler hakkında da Işık’la karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. Işık yaptığı açıklamada ”Artık elektronik ortamda açık uçlu soru sistemi ile sınav yapmanın imkânlarını oluşturmak için çalışmalıyız. Gelişen teknoloji ile bu mümkün olabilir. Eğitim sistemimizi sadece çoktan seçmeli sınavlara dayalı olmaktan çıkarmalıyız” dedi.  Ziyaretlerinden dolayı Rektör Aydın ve ekibine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Bu Dönemden İtibaren Gebze’de Açıköğretim Sınavları Yapılacak

Milli Eğitim Komisyon Başkanı Fikri Işık üç dört yıldır Milletvekillerinin üzerinde durduğu Kocaeli Gebze’deki açıköğretim bürosunun açılması ile ilgili hassasiyetlerinden dolayı Rektör Aydın ve diğer yetkililere teşekkür etti. Ayrıca yeni sisteme göre ikinci yarıyılın vize sınavının da Nisan veya Mayıs ayında Gebze Bölgesinde yapılacağını da söyledi.