Ankara’da Kocaeli Zirvesi

Eylül 2, 2010  

Ankara’da Kocaeli zirvesi yapıldı. Toplantıya Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün Kocaeli Milletvekilleri, İl Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı katıldı.
BAKAN YILDIRIM ÇALIŞMALARI BEĞENDİBakan Ergün ile birlikte AK Parti’nin Kocaeli’ndeki 6 milletvekilinin de katılımıyla yapılan toplantıda Başkan Karaosmanoğlu, Ulaştırma Bakanı Yıldırım’a Büyükşehir’in karayolları üzerinde bu güne kadar yaptığı bazı çalışmaları aktardı. Büyükşehir’in ulaşımla ilgili çalışmalarının övgüye değer olduğunu ifade eden Bakan Yıldırım, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kentin ulaşım sorunlarını çözecek örnek projeler uyguladığını da sözlerine ekledi.
MİLLETVEKİLLERİNİN TÜMÜ KATILDI

Ulaştırma Bakanlığı yetkililerinin de katılımıyla düzenlenen toplantıda Sapanca yolu, İzmit-Gebze arası bölünmüş yol çalışmaları, yeni otoyol, Körfez Geçişi, Dilovası ve Eynerce köprülü kavşakları gibi konular ele alındı. Bakan Ergün ile beraber AK Parti Kocaeli Milletvekilleri’nin tümünün katıldığı görüşmede Fikri Işık, Osman Pepe, Eyüp Ayar, Sibel Gönül ve Muzaffer Baştopçu, çalışmalarla ilgili görüşlerini aktardı. Başkan Karaosmanoğlu ile İl Başkanı Aygün, toplantının oldukça verimli geçtiğini, ulaşımla ilgili konularda önemli görüşmeler yaptıklarını dile getirdi. Bakan Yıldırım’ın toplantıdan ayrılmasının ardından ise Bakan Ergün, Başkan Karaosmanoğlu, İl Başkanı Aygün, milletvekilleri Işık, Pepe, Gönül, Baştopçu ve Ayar, Kocaeli’nde 2010-2011 yıllarında yapılması planlanan projeleri ele aldı.