“ARAÇ YOLA GÖRE KULLANILR”

Eylül 2, 2010  

AK Parti 3. sıra adayı Fikri IŞIK seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Tavşantepe, Yuvacık ve Yeniköy de çeşitli seçim çalışmalarında bulundu. Buralarda vatandaşlarla sohbet etti.


Fikri IŞIK İlk olarak Tavşantepe de pazar dolaştı. Burada pazarcılarla ekonominin gidi şatı konusunda sohbet etti. IŞIK “ biz iktidara geldiğimiz zaman ekonomi ne idi, şimdi ne oldu. Halkımızın alım gücünü rahatlatmaya yönelik her türlü çalışmalarımızı ve alt yapıyı hazırladık. Dikkat ederseniz KDV oranını % 18 % 8 e düşürdük üreticilerimize ciddi derecede destek verdik tarım üzerindeki teşvikleri arttırdık, bunların sonucunda hepsi ekonomimize ve cebimize yansıdı. Tüm bu çalışmalar tabiî ki sizlerin rahat ve huzurlu ortamlarda olabilmeniz içindir.

 


İrtibat bürosu açtı


Yuvacık Serdar Mahallesi Seçim irtibat bürosu açılışına geçen IŞIK İlçe Başkanı Hüseyin YUSUF, Yuvacık Belediye Başkanı Hikmet ÖZKARAASLAN, Bahçecik Belediye Başkanı Doğan EROL ve Karşıyaka Eski Belediye Başkan Hikmet TUNCAY eşlik etti. Burada halka hitap eden IŞIK “ Türkiye bir otoyol gibi düşünün geçmişte yollar bozuktu ve aracı kullanan şoförlerin direksiyon hakimiyeti iyi değildi. Şimdi yollar otoyol gibi ve şoförümüzde Sayın Recep Tayip ERDOĞAN olunca sizi kim durdura bilir. Araç yola göre kullanılır. Bakın 4.5 senelik AK Parti iktidarında yapılamaz denilen bir çok işi başardık, Sağlıkta, eğitimde, ekonomide ve sosyal hayatta bir çok köklü değişimler yaptık. Bu gün sevksiz hastanelere gidebiliyorsak, ilaç kuyruklarında eziyet çekmiyorsa, hastanelerde rehin kalmıyorsa, eğitimde zengin fakir ayırımı yapmadan okullar açıldığında ders kitaplarını masasını üzerinde buluyorsa, 45 YTL olan Üniversitelimize aldığı bursu 150 YTL ye çıkarılmışsa, İhracatımızı artırmışsak, bankaları batırmaktan kurtarmış isek bunların hepsi AK Partinin 4.5 yıllık iktidarında oluştur. 22 tane bankayı batıran, ülkeyi İMF ye teslim eden hükümetler gelmiş bu yapılanları seçim beyannamesine almışlar.

 


 

Çevreye duyarlılığını gösterdi

Yeniköy de Merkez mahallesi Ilıca caddesi sakinlerine konuk olan Fikri IŞIK ve Sibel GÖNÜL burada vatandaşların sanayi ve çevre kirliliği hakkındaki sorularını cevapladı. Buradaki sanayi kuruluşlarımızı çeşitli zaman aralıklarında inceleme yapılıyor ve çevre sağlığına zarar verebilecek unsurlara rastlanır ise hemen gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Bakın İzmit de bir çok fabrikayı uyardık hatta kapatılanlar bile oldu. Sonunda herkes halk sağlığını düşünmek zorundadır. Ancak sizlerle beraber bu tür şikayetlerin üzerine gide biliriz ve bunu da hep birlik de başaracağız dedi.