Artık darbe korkusu olmayacak

Eylül 3, 2010  

Körfez ilçesinde Muşlular Derneği’ni ziyaret eden AK Parti Kocaeli Milletvekili Işık, Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini ve referandumda “Evet” çıkması halinde Türkiye’nin daha özgür daha demokrat bir ülke haline geleceğine kaydetti. Işık, referandumun ardından vatandaşın artık darbe korkusu yaşamayacağını belirtti.

DEMOKRATİKLEŞME İÇİN ÖNEMLİ ADIM

Milletvekili Işık, uzun süre sohbet ettiği vatandaşlara 12 Eylül’de sandıktan çıkacak ‘Evet’ oyunun Türkiye için ne kadar değerli olduğunu anlattı. Demokratikleşme yolunda çok önemli adımların atıldığını ve referandumdan ‘EVET’ çıkması durumunda ülkede kalkınma hamlesinin başlayacağını belirten Işık, “ Bugün Türkiye, maalesef dünyada halen daha ‘Türkiye’de darbe olur mu?’ endişesiyle bakılan ülke konumundan kurtulamamıştır.” Dedi.

PAKETTE ÇAY DA VAR KAYISI DA

12 Eylül’de sandıktan ‘EVET’ çıkması durumunda ülkenin demokratikleşmesi ile birlikte yatırım yapılacak ülkeler arasında kredi notunun da yükseleceğini aktaran Işık, “ Bu pakette çay var mı? Kayısı var mı? İşsizlikle ilgili ne var? Diyenler halkımızı ve milletimizi kandırıyorlar. Yatırımcı ve yabancı sermaye akışı Türkiye’ye girince gençlerimiz için iş kapıları ardına kadar açılacaktır.” Dedi.

‘HAYIR’I BİLE SAMİMİYETSİZ

CHP’nin ‘Hayır’ında bile bir samimiyetsizlik olduğunu belirten Işık, ‘Diyorlar ki bu anayasa AK Parti anayasasıdır. Peki, biz sizlerden uzlaşma komisyonuna üye istediğimizde siz verdiniz mi? Vermediniz, peki bu anayasa nasıl oluyor da AK Parti anayasası oluyor? Bunlar kendi söylediklerini unutuyorlar, ya da milleti unutkanlıkla suçluyorlar.’ Dedi. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu sohbet toplantısında Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, AK Parti İlçe Başkanı Engin Koyun, İl Başkan Yardımcısı Habip Aşı ve meclis üyeleri de hazır bulundu. Dernek Başkanı Köksal Söğüt ise kapanışta yaptığı kısa konuşmada, “ Bu pakete ‘Evet’ demekte hayır vardır ” diyerek sözlerini tamamladı.