Ayda 100 TL’ye konut artık hayal değil

Eylül 2, 2010  

Kocaeli milletvekilleri Fikri Işık ile Sibel Gönül’ün çabaları, kararlı girişimleri, ilimizde ev sahibi olamayan ve ev sahibi olma şansı çok düşük olan dar gelirli aileler için ayda 100 TL taksitle ev sahibi olma fırsatını yarattı.

İLK AŞAMADA 676 KONUT

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, Arızlı mevkiindeki arazilerde, ilk aşamada dar gelirli aileler için 676 konutluk sitenin ihalesine hazırlanıyor. Bu sitede 1+1 ve 2+1 konutlar yapılacak. Hiç evi olmayan, ilimiz sınırları içinde oturan, aylık geliri çok düşük ailelere, hiç peşinsiz ya da çok düşük peşinatla, ayda 100 veya 150 TL taksitle bu konutlar satılacak.

IŞIK”TOKİ PROJELERİ DEVAM EDECEK”

Milletvekili Fikri Işık, TOKİ başkanı ile yaptıkları görüşmeden sonra yaptığı açıklamada Arızlı bölgesinde düşük gelir grubu için 676 konut yapılması konusunda TOKİ’den kesin kararın çıktığını açıkladı. 676 konutluk birinci etabın ihalesi önümüzdeki aylarda yapılacak. Daha sonra aynı bölgede, aynı koşullarda yeni konutların üretilmesi, ilimizdeki düşük gelirli ailelere bu konutların satılması planlanıyor. Yeni konutlar için Gebze bölgesinde de uygun yer aranıyor.