BABA OCAĞINDA

Eylül 2, 2010  

Ak Parti Kocaeli 3 . sıra milletvekili adayı Fikri Işık baba ocağı Hereke’yi ziyaret etti. Fikri Işık ziyareti sırasında çocukluk arkadaşları ve öğrencileriyle anılarını tazeledi.


Sabah saatlerinde başlayan ziyarette Işık’a Hereke Belediye Başkanı Esener Maçil, İl Genel Meclis üyesi Agit Aydın Ak Parti Hereke Belde Başkanı Faruk Denli il ve belde yöneticileri de tüm gün boyunca iştirak ettiler. Her girdiği iş yerinde büyük bir ilgiyle karşılaşan Fikri Işık “22 Temmuz’da yapılacak seçimlerde Ak Parti’nin Hereke’den alacağı oy dört gözle bekleniyor. Çocukluğumun geçtiği bu güzelim beldemizin benim için ayrı bir yeri var” dedi.

 


Karaosmanoğlu’na canlı bağlantı


Hereke’de Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalardan son derece memnun olan vatandaşlar Fikri Işık’a bu konuda Ak Partili belediyelerin çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler. Bu vatandaşlardan biri olan Zehra Aras, Hereke’ye doğalgaz getirdiği için Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etmek için görüşmek istediğini söyledi. Bunun üzerine hemen İbrahim Karaosmanoğlu’nu arayan Işık Zehra Hanım’ı başkamla görüştürdü. Telefonda Karaosmanoğlu’na teşekkür eden Zehra Hanım “Size çok ulaşmak istedim ama çok çalıştığınız için ulaşamadım. Her vakit namazda size ve çalışma arkadaşlarınıza dua ediyorum. Hereke’ye getirdiğiniz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” diyerek memnuniyetini belirtti.

 


Öğrencileri ile karşılaştı


Hereke’de matematik dersi verdiği öğrencilerine de rastlayan Işık, öğrencileri ile o yıllarda olan diyaloglarını anlattı. Hereke’den çıkan bir insanın milletvekili olacağından dolayı son derece heyecanlı olduğu gözlenen vatandaşlar Işık’a çıktığı bu yolda yalnız olmadığını ifade ederek “Seçim zamanları dışında Hereke’nin yolunu bile bilmeyen Herekeliler bu seçimde başarılı olamayacaklar. Işık İl Başkanlığı süresince de şimdi de bizi unutmadı bütün desteğimiz ona” diyerek Işık’a olan güvenlerini ve sevgilerini gösterdiler.


Diğer partilerden CHP, Saadet ve DP’lilerle de yakın bir ilişkiye giren Işık, onlara yaklaşımıyla takdir topladı. Hereke programı sırasında bir vatandaşın cenaze namazına da katılan Işık, gün içi performansıyla yanında bulunan genç heyete taş çıkardı.

 


 

Esnafın sevgisi

Bir esnafın “Bu iş yeri Ak Parti’nin Hereke’deki ikinci seçim bürosudur. Biz Tayip Erdoğancıyız, biz Fikri Işıkçıyız biz Esener Maçilciyiz…” sözleri karşısında Işık, vatandaşımızın bu teveccühüne ve güvenine layık olmak için bütün gücüyle çalışmaya devam edeceğinin sözünü verdi.

 


Halı satış ve imalat mağazalarını da gezen Işık, burada ipek Hereke halısı hakında dokuma yapan bayanlardan bilgi aldı. 1 santimetrekareye 625 düğüm atıldığının bilgisini alan Işık iş yerinde alış veriş yapan turistlerle Hereke tarihi ve halısı hakkında İngilizce sohbet etti..


Son derece yorucu ve yoğun geçen programda Işık ayrıca nokta ziyaretleri yaparak Hereke programını tamamladı.