Bakan Fikri IŞIK, Amerikalı mevkidaşı James MATTIS ile bir araya geldi

Haziran 1, 2017  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyaretine eşlik eden Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Amerikalı mevkidaşı James Mattis ile Beyaz Saray’da terör örgütü PKK/PYD ve DEAŞ’la mücadele konularını görüştü. Bakan Işık ile Mattis arasındaki görüşme, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Beyaz Saray’dan ayrılmasından hemen sonra yine Beyaz Saray’da gerçekleşti.Ağırlıklı olarak ABD’nin terör örgütü PKK/PYD’ye desteği ve Suriye’de DEAŞ’la mücadele konularının ayrıntılı şekilde ele alındığı bildirilen görüşmeye iki bakan heyetleriyle katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretine eşlik eden Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Amerikalı mevkidaşı James Mattis ile terör örgütü PKK/PYD ve DEAŞ'la mücadele konularını görüştü. ( ABD Savunma Bakanlığı /U.S. Air Force Staff Sgt. Jette Carr / Pool - Anadolu Ajansı )

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyaretine eşlik eden Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Amerikalı mevkidaşı James Mattis ile terör örgütü PKK/PYD ve DEAŞ’la mücadele konularını görüştü. ( ABD Savunma Bakanlığı /U.S. Air Force Staff Sgt. Jette Carr / Pool – Anadolu Ajansı )

Gerçekleştirilen görüşme sonucunda bakanlar, iki ülkenin Suriye’deki insani krizin ve şiddetin azalması konusunda iş birliğine devam edeceklerini belirtti.Ayrıca bakanlar, Irak ve Suriye’de istikrar ve barışa yönelik desteklerini yineledi ve Türkiye-ABD güvenlik işbirliği konusunda birlikte çalışacaklarını kaydetti.