BAKAN IŞIK, AA’NIN “YILIN FOTOĞRAFI” OYLAMASINA KATILDI

Aralık 18, 2015  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, haber kategorisinde 3 fotoğraftan yana oy kullanırken, yaşam ve spor kategorilerinde ise ikişer fotoğraf seçti

aa

Işık, haber, yaşam ve spor kategorilerindeki fotoğrafları inceleyerek 7 fotoğraf için oy kullandı.

Bakan Işık, haber kategorisinde Fırat Yurdakul’un “Şah Fırat Operasyonu”, Ahmet Talat’ın “Batı Şeria’da Gösteriye Müdahale” ve Kayhan Özer’in “Erdoğan ve Minik Konuğu” başlıklı fotoğraflarına oy verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gazi çocuğuyla fotoğrafı çekilirken, törende kendisinin de bulunduğunu belirten Işık, “Oradaydım, çok hoş bir enstantaneydi, çok da güzel yakalamışlar” dedi.

Yaşam kategorisinde de Oktay Bayar’ın “Kadınlar Günü” ve Orhan Akkanat’ın “Düden Gölü’nün Zarif Misafirleri” başlıklı fotoğraflarını beğendiğini dile getiren Işık, spor kategorisinde ise Hakan Burak Altunöz’ün “Halterin Ağırlığı” ve Orhan Akkanat’ın “Arda Turan’ın Gözyaşları” başlıklı fotoğraflarına oy verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen "Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcihi" töreninde Ankara’da ikamet eden 27 şehit yakını ve gaziye Devlet Övünç Madalyalarını tevcih etti. Gazi Jandarma Astsubay Başçavuş Veli Güven'in, madalyasını almak için sahneye çıktığı sırada çocuğunun sahnede koşturması ve Türk Bayrağına sarılması salonda gülümsemelere ve alkışa neden oldu.  (Kayhan Özer - Anadolu Ajansı)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcihi” töreninde Ankara’da ikamet eden 27 şehit yakını ve gaziye Devlet Övünç Madalyalarını tevcih etti. Gazi Jandarma Astsubay Başçavuş Veli Güven’in, madalyasını almak için sahneye çıktığı sırada çocuğunun sahnede koşturması ve Türk Bayrağına sarılması salonda gülümsemelere ve alkışa neden oldu. (Kayhan Özer – Anadolu Ajansı)

Suriye'nin Halep kenti sınırları içerisindeki Karakozak köyünde bulunan Süleyman Şah Türbesi'ndeki askerlerin tahliyesi için askeri operasyon düzenlendi. Süleyman Şahın naaşının nakledileceği Suriye Eşmesinde bir bölge kontrol altına alınarak Türk Bayrağı göndere çekildi. Bayrağın dikildiği alan çevresine tel örgü çekildi. (Fırat Yurdakul - Anadolu Ajansı)

Suriye’nin Halep kenti sınırları içerisindeki Karakozak köyünde bulunan Süleyman Şah Türbesi’ndeki askerlerin tahliyesi için askeri operasyon düzenlendi. Süleyman Şahın naaşının nakledileceği Suriye Eşmesinde bir bölge kontrol altına alınarak Türk Bayrağı göndere çekildi. Bayrağın dikildiği alan çevresine tel örgü çekildi. (Fırat Yurdakul – Anadolu Ajansı)

Nablus kentindeki Kafr Kaddum köyünde, İsrail Devleti tarafından arazilerin kamulaştırılması Filistinliler tarafından protesto edildi. İsrail güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği müdahaleye göstericiler, taş atarak karşılık verdi. (Ahmed Talat - Anadolu Ajansı)

Nablus kentindeki Kafr Kaddum köyünde, İsrail Devleti tarafından arazilerin kamulaştırılması Filistinliler tarafından protesto edildi. İsrail güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği müdahaleye göstericiler, taş atarak karşılık verdi. (Ahmed Talat – Anadolu Ajansı)

Tüm Dünyada 8 Mart, kadınlar günü olarak kutlanırken, özellikle bölgede yaşayan kadınlar, günlük hayatın zorluklarına rağmen ev işlerini aksatmadan yürütüyor. Tandırda ekmek pişiren, çocuk büyüten, çorap ören, halı yıkayan, tarlalarda çalışarak emek harcayan kadınlardan bazıları, boş zamanlarında da çocuklarına Kur'an-ı Kerim öğretiyor. (Oktay Bayar - Anadolu Ajansı)

Tüm Dünyada 8 Mart, kadınlar günü olarak kutlanırken, özellikle bölgede yaşayan kadınlar, günlük hayatın zorluklarına rağmen ev işlerini aksatmadan yürütüyor. Tandırda ekmek pişiren, çocuk büyüten, çorap ören, halı yıkayan, tarlalarda çalışarak emek harcayan kadınlardan bazıları, boş zamanlarında da çocuklarına Kur’an-ı Kerim öğretiyor. (Oktay Bayar – Anadolu Ajansı)

Konya'nın Kulu ilçesine 5 kilometre mesafedeki Düden Gölü'nde bu yıl yağışların etkili olması sonucu flamingo kolonilerinin sayısı arttı. Havaların ısınmasının ardından, önemli göç yollarını üzerinde bulunan Düden Gölü, binlerce flamingonun hayat bulduğu bir alan oldu. (Orhan Akkanat - Anadolu Ajansı)

Konya’nın Kulu ilçesine 5 kilometre mesafedeki Düden Gölü’nde bu yıl yağışların etkili olması sonucu flamingo kolonilerinin sayısı arttı. Havaların ısınmasının ardından, önemli göç yollarını üzerinde bulunan Düden Gölü, binlerce flamingonun hayat bulduğu bir alan oldu. (Orhan Akkanat – Anadolu Ajansı)

Yıldızlar ve 15 Yaş Altı Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası, Trabzon'da başladı. Konya'dan şampiyonaya katılan Ayşe Çakmak, barı kaldırmak istediği sırada zorlanınca barın altında kalmaktan son anda kendini kurtardı. (Hakan Burak Altunöz - Anadolu Ajansı)

Yıldızlar ve 15 Yaş Altı Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası, Trabzon’da başladı. Konya’dan şampiyonaya katılan Ayşe Çakmak, barı kaldırmak istediği sırada zorlanınca barın altında kalmaktan son anda kendini kurtardı. (Hakan Burak Altunöz – Anadolu Ajansı)

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası grup elemelerinde Türkiye, Konya Büyükşehir Torku Arena Stadyumu'nda İzlanda ile karşılaştı. Milli takım oyuncuları maç sonucu büyük sevinç yaşadı. Milli futbolcu Arda Turan, maç sonucu sevinç gözyaşlarına boğuldu. (Orhan Akkanat - Anadolu Ajansı)

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası grup elemelerinde Türkiye, Konya Büyükşehir Torku Arena Stadyumu’nda İzlanda ile karşılaştı. Milli takım oyuncuları maç sonucu büyük sevinç yaşadı. Milli futbolcu Arda Turan, maç sonucu sevinç gözyaşlarına boğuldu. (Orhan Akkanat – Anadolu Ajansı)