BAKAN IŞIK ALMANYA SAVUNMA BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Temmuz 1, 2016  

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen ile görüşmesinde, “Dikkat etmemiz gereken bir nokta var, o da terör örgütleri arasında ayrım yapmamaktır. DAEŞ’e karşı mücadeleyi birlikte yürütüyoruz ve yürüteceğiz.” dedi.

 

image

Milli Savunma Bakanı Işık, Almanya Savunma Bakanı von der Leyen ile İncirlik Üssü’ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından, bir araya geldi.

Bakan Işık, von der Leyen’i, Milli Savunma Bakanlığı’na gelişinde karşıladı.

Von der Leyen’in, bakanlık anı defterini imzalamasının ardından, iki bakan beraberindekilerle makam odasına geçti.

Görüşmeden memnuniyet duyduğunu belirten von der Leyen, Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısı nedeniyle başsağlığı dileklerini iletti.

Ursula von der Leyen, Alman halkının ve Almanya Federal Parlamentosu’nun teröre karşı mücadelesinde Türkiye’nin yanında olduğunu kaydetti.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise dünyanın herhangi bir yerinde terör saldırısına maruz kalınabileceğini vurgulayarak, Fransa’da, Belçika’da, ABD’de benzer terör saldırılarının yaşandığını anımsattı.

Işık, “Küresel terörizme karşı mücadelenin de küresel olması gerekiyor.” diye konuştu.

Alman bakan tarafından belirtilen teröre karşı dayanışma kararlılığından duyduğu memnuniyeti aktaran Bakan Işık, “Dikkat etmemiz gereken bir nokta var, o da terör örgütleri arasında ayrım yapmamaktır. DAEŞ’e karşı mücadeleyi birlikte yürütüyoruz ve yürüteceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.