BAKAN IŞIK GÜMÜŞHANE’NİN KURTULUŞUNUN 96. YILI ŞÖLENİNE KATILDI

Şubat 2, 2014  

 

IMG_6091IMG_6114IMG_6146

 

“Biz millete hizmet edenle, milletin kuyusunu kazanı birbirinden ayırmasını bilen insanlarız”

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gümüşhaneliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Gümüşhane’nin kurtuluşunun 96. yılı dolayısıyla düzenlenen şölende konuştu.

Işık, Gümüşhane’nin gümüş ve altın yatakları olduğunu, ama insanının bundan daha değerli olduğunu söyledi. Türkiye’nin çok büyük bir medeniyetin mirasçısı olduğunu vurgulayan Işık, “Biz çok büyük bir milletin evlatlarıyız” dedi.

Türkiye’nin 4-5 bin yıllık geleneğe sahip bir millet olduğunu vurgulayan Işık, “Biz millete hizmet edenle, milletin kuyusunu kazanı birbirinden ayırmasını bilen insanlarız” şeklinde konuştu.

Ülke için gecesini gündüzünü katıp çalışanla, “Ülke biraz daha yavaş gitsin, az mesafe alsın” diye ülkenin önüne engeller koyanları ayırmasını bildiklerinin altını çizen Işık, sözlerine şöyle devam etti:

“Sizlerin bu noktada bugüne kadar ortaya koyduğu tavır her zaman takdire şayandır. Bu ülkenin kim hayrına çalışıyor, kim bu ülkeye fren yaptırıyor, bunu en iyi şekilde ayıran sizlersiniz. Ben her zaman bu ayrımı en güzel şekilde yaptığınıza ve bundan sonra da yapacağınıza inanıyorum.”