BAKAN IŞIK MAZBATASINI ALDI

Kasım 9, 2015  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık: “Seçime katılım oranı ve ortaya konan sonuçlar, Türkiye’de artık demokrasinin olgunlaştığının en güzel göstergesi oldu”

12189856_701518673282565_4403682917304034610_n

AK Parti’den milletvekili seçilen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır ve Cemil Yaman mazbatasını aldı.

AK Parti İl Başkanlığında partililerle kahvaltı yapan Işık, milletvekile seçilen Katırcıoğlu, Aygün, Şeker, Yılmaz, Çakır ve Yaman ile yürüyerek Kocaeli Adliyesine geldi.

Bakan Işık ve beraberindeki milletvekilleri, mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Turan Yıldız ile üyeler Yusuf Coşkun ve Yılmaz Boyraz’dan aldı.

Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kocaeli’de AK Parti’den seçilen 7, CHP’den seçilen 3 ve MHP’den seçilen 1 milletvekiline başarılar diledi.

Işık, seçim döneminde büyük bir centilmenliğin hakim olduğunu belirterek, “Seçim gününde ortaya konan tablo Türkiye’de demokrasinin ne kadar olgunlaştığının güzel bir göstergesiydi. Seçime katılım oranı ve ortaya konan sonuçlar, Türkiye’de artık demokrasinin olgunlaştığının en güzel göstergesi oldu. Sandığa giden milletimize teşekkür ediyorum. AK Parti’yi tercih ederek güçlü bir iktidar çıkaracak Meclis aritmetiği oluşturan seçmenlerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Parti teşkilatlarının bu dönemde yoğun çalışmalar yaptığını anlatan Işık, önemli bir başarı elde ettiklerini vurguladı.

AK Parti’nin Kocaeli’de son 60 yılın rekorunu kırdığına dikkati çeken Işık, “1954 seçimlerinden sonra yüzde 56,5 oy oranına ulaşan başka bir parti yok. Bunun büyük mutluluğu var ama aynı zamanda bir sorumluluğu var. Bunun bilincindeyiz. Gereğini yerine getirmek için çalışmalara başladık. Gerek Kocaeli’de verdiğimiz sözlerin hayat geçmesi için gerekse AK Parti seçim beyannamesinde ortaya koyduğumuz bütün maddelerin hayata geçmesi için gayreti birlikte göstereceğiz” ifadesini kullandı.

Daha sonra Bakan Işık, milletvekilleri ve beraberindeki partililer Kocaeli Adliyesi önünde fotoğraf çektirdi.