BAKAN IŞIK ŞİRAN’DA MUHTARLARLA BULUŞTU

Ağustos 8, 2015  

“PKK’nın, ‘Aman Amerika devreye girsin aman Avrupa Birliği müdahale etsin, derhal ateşkes sağlansın’ gibi ifadelerinin arkasında son dönemde Türkiye’de bizzat milli imkanlarla geliştirdiğimiz silahların onların tepelerine yağması var”

2015-08-08_23.23.16[1]

Bakan IŞIK , “PKK’nın, ‘Aman Amerika devreye girsin aman Avrupa Birliği müdahale etsin, derhal ateşkes sağlansın’ gibi ifadelerinin arkasında son dönemde Türkiye’de bizzat milli imkanlarla geliştirdiğimiz silahların onların tepelerine yağması var” ifadelerine  yer verdi.

Işık, Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde muhtarlarla akşam yemeğinde bir araya geldi.

Muhtarların sorunlarını dinleyen Işık, buradaki konuşmasında, birlik ve beraberliğin önemini vurguladı.

Işık, Türkiye’nin tüm alanlarda dışa bağımlılıktan kurtulması için büyük gayret sarf ettiklerinin altını çizdi. Işık, bunun için ekonomide, dış politikada, savunma sanayinde ve diğer alanlarda önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Kendisinin de bakanlık görevini devraldıktan sonra bunun gayreti içinde olduğunu kaydeden Işık, şu değerlendirmede bulundu:

“Allah’a hamdolsun, çok güzel işler de yaptık. Terörle mücadelede PKK’nın, ‘Aman Amerika devreye girsin aman Avrupa Birliği müdahale etsin, derhal ateşkes sağlansın’ gibi İfadelerinin arkasında son dönemde Türkiye’de bizzat milli imkanlarla geliştirdiğimiz silahların onların tepelerine yağması var. Burada ülke olarak hamdolsun bir büyük atılımı gerçekleştirdik. Görevi devraldıktan sonra bu noktada karınca kararınca bir katkı sağladıysam kendimi mutlu ve bahtiyar hissediyorum. Türkiye gibi çok güçlü bir medeniyet birikimine sahip olan ülkenin 40, 50 yıl önce atması gereken adımları bugün başarma noktasındayız. Rabbim ülkemizin birliğini, dirliğini daim eder inşallah.”