BAKAN IŞIK NİKAH ŞAHİDİ OLDU

Ağustos 8, 2015  

Bakan IŞIK, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in kızı Hatice Dilek Çimen ile Fatih Yayla’nın Balyemez Konağında gerçekleştirilen nikah törenine katıldı.

11813476_669265166507916_1623237188350093606_n

Çimen’in kıydığı nikahta, çiftin şahitliğini Bakan Işık, Vali Yücel Yavuz ve AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın’ın yanı sıra İSTAŞ AŞ Genel Müdürü Osman Akgül, Fikret Çimen, Fazlı Erdoğan, Ertürk Çimen, Lütfü Yücelik, Fikret Yayla, Mükerrem Yayla ve Hikmet Tarakçı yaptı.

Başkan Çimen, nikah akdini gerçekleştirdikten sonra evlilik cüzdanını çifte vermesi için Bakan Işık’a teslim etti.

Işık, genç çifte mutluluk dileyerek, “Bu ailenin ömür boyu mutlu olması en büyük temennimiz, Rabbimizden de niyazımızdır. Allah en kötü gününüzü bugünkü gibi kılsın” dedi.

Sünnetullah gereği hayatta bazen neşe bazen ise keder olacağına dikkati çeken Işık, “Karşılaşacağınız zorluk ve sıkıntıları aşmanın bir tek yolu var o da birbirinize her geçen gün artan sevgi ve muhabbetle bağlanmaktır. Eğer sevgi olmasaydı dünya olmazdı. Rabbimizin peygamberimize sevgisi olmasaydı kainat yaratılmazdı” diye konuştu.

Işık, Allah’ın gençlerin kalplerine Hazreti Adem ile Hazreti Havva arasındaki gibi sevgi nasip etmesini diledi ve evlilik cüzdanını geline verdi.

Işık, gelin ve damadı kutladıktan sonra törenden ayrıldı.