BAKAN IŞIK, PAZARCI ESNAFINI AĞIRLADI

Aralık 29, 2015  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık; “Doğu Kışla’nın Büyükşehir Belediyemize devrini konuştuk yakında sonuçlanacak sonra projeyi hazırlayıp hayata geçireceğiz ve sorununuzu kalıcı olarak çözeceğiz” dedi.

BU1O4985

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim ve pazarcı esnafıyla bir araya geldi.

Bakan Işık, Karaca, Serim ve pazarcı esnafıyla bir araya geldi.

Işık, pazarcılık gibi bazı mesleklerin önemli ve zor olduğunu belirterek, pazarcı esnafının insanlara hizmet vermek için gayretle çalıştığını kaydetti.

AK Parti iktidarlarının her zaman pazarcı esnafının yanında olduğunu vurgulayan Işık, “İl başkanlığı dönemimden itibaren sizlere özel önem verdim, sizlerin sorunlarınızla ilgilenmek en temel görevim oldu. Bu kadar fedakarlığın yapıldığı meslekte sizin sorunlarınızı çözmek, hakkınızın teslim edilmesi bizim görevimiz” ifadesini kullandı.

 “Perşembe ve Cumartesi pazarları Doğu Kışla’ya kurulacak”

Işık, Kocaeli’deki pazarcı esnafıyla sürekli görüştüğünü anlatarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Sorunlarınızı biliyoruz ve çözüyoruz. Perşembe ve Cumartesi pazarları kalıcı adresine alınacak. Çağ değişiyor, şehirleşme olgusu güçleniyor, zamana ayak uydurmak pazarcı esnafı için de gereklilik ama bunu dayatmayla değil birlikte oturarak istişare ederek birlikte karar vererek hayata geçirmek en doğrusu. Perşembe ve Cumartesi pazarlarının, her ikisinin de kalıcı yerlere kavuşturulması çağdaş şartlarda hizmet verebilmeniz için bir altyapı gerekiyordu. Daha önceden sizlere 7 Haziran öncesinde iletmiştik, sorunun kalıcı çözümü için oturduk, konuştuk. Mutabakat sağladık, ilgili belediyelerle gerekli çalışmaları yaptık ve ‘Doğu Kışla’daki bölgeye hem Cumartesi hem Perşembe pazarımızı alalım, esnafımızın burada güzel bir yeri olsun’ dedik. Merkez bir nokta, dört taraftan rahat ulaşılsın, ‘Rahat ticaretinizi yapın’ dedik, ‘Tamam’ dediniz söz verdik, adım attık. Ya tutamayacağınız sözü vermeyeceksiniz ya da verdiğiniz sözü de ölümüne tutacaksınız. Arkadaşlar bunu özellikle ifade ettim geçen hafta burada Valimiz, Milletvekillerimiz, İl Başkanımız ve belediye başkanlarımızla önemli toplantı yaptık. Doğu Kışla’nın Büyükşehir Belediyemize devrini konuştuk yakında sonuçlanacak, sonra projeyi hazırlayıp hayata geçireceğiz ve sorununuzu kalıcı olarak çözeceğiz.”

Işık, kentte kapalı pazar alanlarının daha da yaygınlaştırılacağını bildirdi.

BU1O5115 BU1O5134 BU1O5294